نازَک

نشریه ی اینترنتی زندگی کودکان

taktoys

بخش های نازک

آموزش نقاشی انگشتی به کودکان

آموزش نقاشی انگشتی به کودکان

برای کودکانی که هنوز قدرت در دست گرفتن مداد یا قلم مو را ندارند انگشت بهترین وسیله برای نقاشی کردن است . بچه ها در هر سنی به نقاشی انگشتی بسیار علاقمندند . وقتی کودکی انگشتان دست خود را آغشته به رنگ می بیند لذت می برد ونمونه ی بارز آن هم وقتی است که کودکی را با خود به بانک ، دفاتر و … ببری و این کودک استامپی را روی میز ببیند ، فقط ده ثانیه کافی است تا ده انگشت خود را روی استامپ رنگی کند . در ادامه این پست با اموزش نقاشی انگشتی به کودکان آشنا می شوید .

 

 

 

برای فرزندتان یک آبرنگ و یک برگه کاغذ آماده کنید .

آموزش نقاشی انگشتی به کودکان

از فرزندتان بخواهید که انگشتانش را با آب خیس کند و روی آبرنگ بکشد و پس از رنگی شدن انگشتش ان را روی برگه کاغذ چاپ کند . به همین روش از رنگ های مختلف مورد علاقه اش چند اثر انگشت روی برگه چاپ کند .

آموزش نقاشی انگشتی به کودکان

بچه ها از بازی کردن با رنگ ها لذت می برند .

آموزش نقاشی انگشتی به کودکان

در مرحله ی بعد پس از خشک شدن اثرات انگشتان کنار کودک بنشینید و از او بپرسید که هر کدام از این اثرات انگشتی که از چاپ شده است به چه چیزی شباهت دارد . ممکن است کودک به ماهی ، بادکنک ، بادبادک ، موش و … اشاره کند . یک مداد در اختیار او بگذارید و از او بخواهید که اثر انگشتش را به شکل شی یا موجودی که در نظر دارد تبدیل کند .

آموزش نقاشی انگشتی به کودکان

در پایان شما مجموعه ای از نقاشی های انگشتی دارید که هر کدام زاییده ی تفکر و خلاقیت فرزند شماست .

آموزش نقاشی انگشتی به کودکان

امروزه بسیاری از روانشناسان کودک برای پی بردن به مشکلات رفتاری بچه ها از همین روش نقاشی انگشتی استفاده میکنند . نقاشی انگشتی در بین کودکان بسیار محبوبیت دارد و همه کودکان از این شیوه ی نقاشی لذت فراوان می برند .

مطالب مشابه :

۲ دیدگاه ثبت شده به آموزش نقاشی انگشتی به کودکان

نظر شما چیه ؟

  

  

  


2 + 6 =

دیدگاه شما مهم است و در عملکرد ما تاثیر می گذارد

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


آموزش بافتنی دوبله فارسی
آموزش بافتنی تصویری