نازَک

نشریه ی اینترنتی زندگی کودکان

taktoys

بخش های نازک

کاردستی ماهی با بشقاب یکبارمصرف

کاردستی ماهی با بشقاب یکبارمصرف

 

 

بشقاب های یکبار مصرف کاغذی برای ساختن ماهی های زیبای رنگارنگ برای تزیینات اتاق کودکان مناسب هستند . این نوع از بشقاب ها بخاطر برش آسان آن نسبت به نوع پلاستیکی اش شیک تر و زیباتر جلوه می کند . همچنین رنگ آمیزی آن و میزان نفوذ رنگ در آن بسیار بالاست و همین خصوصیت آن باعث شده که نمای دوربینی این ماهی ها ، جنس ماهی را از ذهن بیننده منحرف کند .

برای ساختن هر ماهی به دو بشقاب یکبار مصرف کاغذی نیاز دارید . یک بشقاب برای تنه ماهی و دیگری برای دم و باله های آن در نظر بگیرید .

کاردستی ماهی با بشقاب یکبارمصرف

بشقاب ها را به رنگ ماهی که در نظر دارید رنگ آمیزی کنید . روی بشقاب دیگر دم و بالاها را از سمت لبه بشقاب رسم کنید و آن ها را هم رنگ آمیزی کنید .

کاردستی ماهی با بشقاب یکبارمصرف

پس از خشک شدن کامل رنگ ها قطعات مربوط به دم و باله ها را برش بزنید .

کاردستی ماهی با بشقاب یکبارمصرف

با چسب مایع دو و باله ها را در محل مناسب خود بچسبانید . دهان ماهی را به سلیقه ی خود به صورت برجسته یا فرورفته در بشقاب درست کنید .

کاردستی ماهی با بشقاب یکبارمصرف

حالا با قلم موهای نوک باریک و رنگ گواش یا رنگ پلاستیک ماهی ها را به دلخواه خود رنگ آمیزی کنید . چشم های عروسکی به ماهی زیبایی بیشتری می بخشد . برای این که چشم های عروسکی بسازید نیازی نیست که به خرازی ها مراجعه کنید . قرص های دورریختنی که در هر یخچالی پیدا می شود را بردارید وبا قیچی دایره برجسته ی آن را برش بزنید و یک دانه ی ماش یا تسبیح یا مهره ی سیاه رنگ داخل آن بگذارید. لبه ی دایره ای قرص را چسب بزنید و روی کاغذ آچهار بچسبانید . اضافه های کاغذ را پس از خشک شدن بچینید و چشم ها را در محل مناسب روی ماهی های رنگ آمیزی شده بچسبانید .
حالا ماهی ها رابه دیوار اتاق کودکان بیاویزید و از زیبایی منحصر به فرد آن لذت ببرید .

مطالب مشابه :

۱۹ دیدگاه ثبت شده به کاردستی ماهی با بشقاب یکبارمصرف

نظر شما چیه ؟

  

  

  


7 + 9 =

دیدگاه شما مهم است و در عملکرد ما تاثیر می گذارد

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


آموزش بافتنی دوبله فارسی
آموزش بافتنی تصویری