کفشدوزک با نمد

نمددوزی-کفشدوزک-(3) نمد دوزی این روزها هنر مورد علاقه ی خیلی از هنرمندان است . در این پست با ایده ی نمد دوزی کفشدوزک که به روشی ساده و مرحله به مرحله آموزش داده شده است می پردازیم . روش کار را در ادامه دنبال کنید .

 

مواد و وسایل مورد نیاز :

نمد سیاه و سفید
قیچی
سنجاق سینه
چسب
نخ و سوزن
منجوق سیاه و سفید

 

نمددوزی-کفشدوزک-(5)

 روش کار :

ابتدا روی کاغذ الگوی کفشدوزکرا پیاده کنید . یک الگو برای زمینه ی سیاه نمد و الگوی دیگر برای زمینه ی قرمز نمد .

الگوها را روی نمد گذاشته و با قیچی برش بزنید . اگر می خواهید که کار شما شیک تر و شکیل تر در بیاید می توانید از الگوی سیاه دو تا برش بزنید . چهار خال سیاه هم از نمد سیاه برای کفشدوزک برش بزنید .

نمددوزی-کفشدوزک-(1)

 لایه قرمز رنگ نمد را برداشته و خال های سیاه رنگ را در جای مناسب قرار دهید و با مقدار کوچکی چسب آن ها را نگه دارید به اندازه ای که جای احتمالی آن را در هنگام دوخت از دست ندهید .

نمددوزی-کفشدوزک-(6)

 حالا با منجوق و نخ سفید و سوزن دور تا دور این چهار دایره ی مشکی را منجوق دوزی کنید . فاصله ی منجوق ها از هم به سلیقه ی خودتان است .

نمددوزی-کفشدوزک-(4)

 حالا یک لایه از نمد سیاه رنگ را برداشته و سنجاق سینه را به آن دوخت کنید . روی این لایه ، لایه ی سیاه رنگ دیگری که دارید بچسبانید ا کاردستی شما سفت تر شود و بتواند شکل کلی خود را حفظ کند .

نمددوزی-کفشدوزک-(7)

 در این مرحله هر سه لایه آماده شده را روی هم بگذارید .

نمددوزی-کفشدوزک-(9)

 با منجوق بال ها ی کفشدوزک را ار هم جدا کنید . قسمتی از نمد که با سر مشترک است هم منجوق دوزی کنید . منجوق سیاه در این کار به زیبایی کار شما کمک خاصی می کند .

نمددوزی-کفشدوزک-(2)

 به این سادگی کفشدوزک نمدی شما اماده می شود .

نمددوزی-کفشدوزک-(3)

شما از این کفشدوزک برای تزیین لباس کودک ، تزیین کلاه ، تزیین کفش می توانید استفاده کنید . همچنین این کفشدوزک زیبا هدیه ای مناسب برای دوستانی است که جشن های کودکانه شان را با تم کفشدوزک برگزار کرده اند .


3 پاسخ به “کفشدوزک با نمد”

  1. علیرضا می‌گه:

    بی نظیره

  2. علیرضا می‌گه:

    خیلی قشنگه حرف نداره بی نظیره

  3. سعیده می‌گه:

    ……..خیلی خوبه

پاسخ دهید