طاووس با قاشق یکبار مصرف

طاووس-با-قاشق-(1) قاشق های دورریختنی یکبار مصرف را با سلیقه ای زیبا می توان به یک طاووس فانتزی  وخوشگل تبدیل کنید . در ادامه روش کار را دنبال کنید .

 

 

 

 

مواد و وسایل لازم :

قاشق یکبارمصرف سایز متوسط

چسب

رنگ گواش

قلم مو

وسایل مورد نیاز برای قاب کردن تابلو

روش کار :

قاشق های اضافی که در انواع مراسمات باقی می مانند را دور نریزید . همین وسیله ی دورریختنی می تواند منبعی برای بروز خلاقیت در کودکان باشد و حافظه ی خلاق آن ها را تقویت کند .

ایتدا قاشق ها را تمیز بشویید و بگذارید که خشک شوند .

طاووس-با-قاشق-(2)

سپس با استفاده کارد دندانه اره ای یا اره مویی دسته ی بلند قاشق ها را از آن جدا کنید .

طاووس-با-قاشق

حالا قاشق های نصفه را کنار هم بچینید تا طرح یک طاووس را بسازید .

پس از پیش بینی جای احتمالی پرهای طاووس ، پرها را به سلیقه ی خود با گواش یا ماژیک رنگ آمیزی کنید و به آن طرح دلخواه خود را بزنید .

طاووس-با-قاشق-(1)

قالبی که به عنوان زمینه ی کار در نظر می گیرید را به طرح دلخواه رنگ آمیزی کنید و سپس طاووس را روی آن بچینید و با دقت چسب بزنید . برای این تابلوی زیبا یک قاب تهیه کنید و آن را به دیوار اتاق کودک بیاویزید .

اگر برای تزیینات از ساخته و پرداخته دست خود کودک استفاده کنید به مراتب اتاق کودک نمای زیباتری خواهد داشت و تزیینات آن دلچسب تر خواهد بود . همواره کودک خود را تشویق کنید تا در او انگیزه ی تلاش بیشتر برای موفقیت های بیشتر را برانگیزید .

این کاردستی برای کودکانی که در مراکز آموزشی کودکانه آموزش می بینند مناسب است . مربیان عزیزی که این کاردستی یا هر گونه کاردستی دیگر را از روی مطالب این سایت یعنی سایت نازک می سازند می توانند نمونه کارهای شاگردانشان را برای ما ارسال کنند تا ما به نام خود ان ها و معرفی مرکز آموزشی ان ها در سایت منتشر کنیم .

 


2 پاسخ به “طاووس با قاشق یکبار مصرف”

 1. شکوه می‌گه:

  سلام عزیزان خسته نباشی
  بسیار ممنون و سپاسگزار به خاطر داشتن سایتی به این پرباری و زیبا.
  امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و موید باشید.
  با توجه به استفاده از قاشق یک بار مصرف برای این کاردستی لطفا بفرمایید از چه رنگی باید استفاده کنیم تا رنگ روی قاشق خشک بشه و با دست زدن پاک نشه.
  ممنون از لطفتون

 2. طاهری می‌گه:

  بازم خسته نباشید

پاسخ دهید