آموزش ساخت تخم مرغ با خمیر

پرتقال-با-خمیر-(7) خمیر بازی یکی از ابزارهای مورد علاقه کودکان برای سرگرمی است . در این پست با روش ساخت تخم مرغ با خمیر بازی آشنا می شوید .

برای ساخت تخم مرغ از خمیر بازی شما به دو رنگ
سفید و زرد
از خمیر نیاز دارید . خمیر زرد را در دست تاب دهید تا به شکل دایره در آید . سپس مقداری بیشتر از خمیر زرد رنگ را برداشته و با وردنه باز کنید . خمیر زرد را روی آن بگذارید .

روش کار :

پرتقال-با-خمیر-(4)

حالا خمیر سفید باز شده را با دست به دور خمیر زرد رنگ و دایره ای وسط جمع کنید .

پرتقال-با-خمیر

اینقدر این خمیر را در دست تاب بدهید و با انگشتانتان محل اتصال و بستن خمیر سفید را کنترل نید تا خمیر سفید صاف و یک دست شود و فرم یک تخم مرغ را به خود بگیرد .

پرتقال-با-خمیر-(5)

حالا با چاقو خمیر را از وسط نصف کنید .

پرتقال-با-خمیر-(7)

مشاهده خواهید کرد که خمیر چقدر زیبا حالت طبیعی یک تخم مرغ را به خود گرفته است . کودکان را یاری کنید تا این تخم مرغ زیبا را بسازند . استفاده از خمیر بازی برای تقویت ماهیچه های کوچک دست بچه ها بسیار مفید است . کودک در هنگام بازی با خمیر ماهیچه هایی از دستش را به کار می گیرد که در طول روز و با انجام کارهای روزمره این ماهیچه ها فعالیت لازم را ندارند . اما موقع استفاده خمیر حتما تمام توجه تان را برای موارد ایمنی کار جمع کنید . مخصوصا برای کودکان سه سال به پایین که به صورت طبیعی برای شناخت چیزی آن را به سمت دهان می برند . خمیر بازی هم بخاطر ترکیبات شیمیایی که دارد از این قاعده مستثنی نیست .

در پست های آینده آموزش ساخت پرتقال قاچ شده را برایتان می گذارم . امیدوارم که از این پست ساده ولی خلاقانه ای که برایتان گذاشته ام لذت برده باشید و انگیزه را در شما به وجود آورده باشد که برای لحظاتی در کنار فرزند دلبندتان بنشینید و این فعالیت را انجام دهید .


پاسخ دهید