آموزش ساخت پرتقال با خمیر بازی

پرتقال-با-خمیر-(8) بچه ها بازی با خمیر را دوست دارند . اگر کنار آن ها بنشینید و آن ها را به سمت شکلسازی با این خمیرها هدایت کنید قطعا از کارشان بیشتر لذت خواهند برد و همین بازی به ظاهر ساده می تواند بهترین سرگرمی برای کودک شما باشد . در ادامه آموزش ساخت پرتقال با خمیر بازی را به صورت مرحله به مرحله دنبال کنید .

شما برای ساخت این پرتقال قاچ خورده خوشگل به خمیر بازی به رنگ های :

نارنجی

زرد

نیاز دارید .

روش کار :

ابتدا با خمیر نارنجی رنگ تعدای قاچ پرتقال را درست کنید . فرم قاچ های پرتقال را در تصویر زیر مشاهده می کنید .

سپس با استفاده از خمیر سفید این قاچ ها را به هم بچسبانید . هر چه خمیر شما نرم تر باشد برای شکلسازی و فرم دهی مناسب تر است .

پرتقال-با-خمیر-(1)

در آخر قاچ ها که در کنار هم قرار می گیرند شکل دایره ای و گردی به خود می گیرند .

پرتقال-با-خمیر-(9)

حالا با وردنه مقداری خمیر سفید را باز کنید . سپس مثل خمیر سفید ، مقداری خمیر نارنجی اما در اندازه ی بیشتر هم برای پوست پرتقال باز کنید . ابتدا خمیر نارنجی و سپس روی آن و درست در وسط ، خمیر سفید بگذارید . سپس توپ قاچ ها را هم به ان اضافه کنید .

پرتقال-با-خمیر-(2)

حالا با دستتان آرام آرام و با دقت خمیر ها را به هم بچسبانید و حالت بدهید . انگشتان دستتان در این کار می تواند به شما خیلی کمک کند .

پرتقال-با-خمیر-(6)

وقتی که خمیر کامل گرد شد ، خمیر را با چاقو از وسط نصف کنید . مشاهده خواهید کرد که چه پرتقال خوشگل و خوشرنگی دارید که قاچ های آن واقعا تماشایی است .

پرتقال-با-خمیر-(8)

کودکان را ترغیب کنید تا فکر خلاق خود را به کار گیرند و آن ها را تشویق کنید تا دانسته هایشان را بروز دهند . امیدوارم که در کنار فرزندتان زیباترین لحظات را داشته باشید .


5 پاسخ به “آموزش ساخت پرتقال با خمیر بازی”

  1. مليسا می‌گه:

    ببخشید شما میتوانید توت هم درست کنید؟

  2. مليسا می‌گه:

    عالی بود

  3. سعیده می‌گه:

    عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااللللللللییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

پاسخ دهید