آموزش ساخت کلاه جشن تولد

آموزش-ساخت-کلاه-تولد-(2)

 

دوست دارید که برای جشن تولد فرزندتان یک کلاه زیبا بسازید که نسبت به کلاه های آماده بازاری بیشتر به چشم بیاید و بقیه شما را تحسین کنند ؟ ! اگر به اقتصاد خانواده فکر می کنید و دعوتی دوستان فرزندتان هم زیاد است روش ساخت کلاه جشن تولد که در ادامه این پست آمده است را مشاهده کنید .

 

اگر دوست دارید که کلاه قدبلند داشته باشید دایره ای که عنوان واحد در نظر می گیرید باید بزرگ باشد ولی اگر می خواهید در مصرف مقوا هم صرفه جویی کنید دایره هارا در حد متوسط بگیرید و بش بزنید . یک سوم از دایره را برش زده و جدا نمایید . دو سم باقیمانده از مقوای دایره را با دست جمع کنید تا شکل یک قیف بسازید .

آموزش-ساخت-کلاه-تولد-(2)

از کاغذ رنگی با کاغذهای روغنی رنگی برای رشته رشته های بالا و دور حلقه ی سر استفاده کنید . برای ریسه ی بالای کلاه نکه ای کاغذ رنگی را به اندازه ی دو سانتی متری روی هم تا بزنید . سپس با قیچی سه برش روی آن ایجاد کنید . انتهای آن را چسب بزنید و رشته ها را از هم باز کنید . لوله ی انتهای آن را در داخل سوراخ روی کلاه بگذارید و چسب بزنید .

آموزش-ساخت-کلاه-تولد-(3)

برای رشته های پایین کلاه کاغذ رنگی هایی به طول چهار تا پنج سانتی متر و به یک عرض بچینید و پس از رشته رشته کردن آن با قیچی آن ها را دور حلقه سر کلاه بچسبانید .

آموزش-ساخت-کلاه-تولد

دایره هایی از همان کاغذ رنگی در اندازه های متفاوت برش زده و روی کلاه بچسبانید .  دو سوراخ در دو طرف کلاه ایجاد کنید . کش را از آن عبور دهید و گره بزنید .

آموزش-ساخت-کلاه-تولد-(1)

به همین سادگی می توانید حجم زیادی از این کلاه های را برای جشن های گروهی بچه ها بسازید .


9 پاسخ به “آموزش ساخت کلاه جشن تولد”

 1. Zahra می‌گه:

  خیلی قشنگ بود.مرسی

 2. yasna می‌گه:

  بسیار عالی بود.حتما درست میکنم

 3. روزیتا می‌گه:

  برای کاردستی بچه های مهد درست میکنم متشکر

 4. فرزاد می‌گه:

  در واقع یک سوم از نصف دایره را باید برید

 5. مامان مبینا می‌گه:

  خیلی خوشکله حتما برای دخترم درست میکنم ممنون ازتون

 6. جالبه یادم باشه برای تولد بچه ها استفاده کنم

پاسخ دهید