مدل سازی ابر بزرگ

آموزش ساخت ابر بزرگ (3)

 

اگر شما مسوول صحنه ی یک نمایشنامه باشید و برای نمایشنامه موردنظر نیاز به یک ابر بزرگ باشد ، چطور این ابر را طراحی می کنید و می سازید ؟ نشریه نازک در این پست ایده ی بسیار جالبی از ساخت ابرهای پنبه ای با کمترین هزینه را به شما آموزش می دهد . خاصیت سبک بودن این ابرها این امکان را به شما می دهد که به راحتی و با استفاده از یک رشته نخ ابر را به سقف بیاویزید . ادامه مطلب را مشاهده کنید .

 

برای ساخت یک ابر بزرگ پنبه ای شما به تعدادی بادکنک سفیدرنگ نیاز دارید . تعداد بادکنک ها و پرباد و کم باد بودن آن ها بستگی به اندازه ی ابری دارد که شما قصد ساختنش را دارید . بع تعداد مورد نیاز بادکنک ها را باد کنید و با چسب پهن آن ها را به هم بچسبانید . بهتر است از تکه های کوچک چسب پهن برای اتصال بادکنک ها به هم استفاده شود . بعد از این که بادکنک ها را چسب زدید ، ابر بدون پوشش پنبه ای که ساخته اید را بلند کنید و شل بودن قسمتهایی از بادکنک که به چشمتان می آید را برطرف کنید . به هر حال بادکنک ها بعد از این که با پنبه پوشیده شوند کمی سنگین تر می شوند و احتمال باز شدن چسب هایی که محکم نیستند هست . پس از استحکام کار در این مرحله مطمئن شوید . اگر قصد اویزان کردن این بادکنک ها را دارید در این مرحله دو یا سه رشته نخ برای نگهداری آن در سقف سالن یا کلاس بین بادکنک ها تعبیه کنید .

آموزش ساخت ابر بزرگ

مقداری چسب چوب را با آب مخلوط کنید . بین چسب چوب و آب تناسب یک به دو برقرار باشد . یعنی یک پیمانه چسب چوب را با دو پیمانه آب رقیق کنید . کاغذهای A3 کاهی برای صرفه جوی بیشتر در کار استفاده کنید . با برس یا با دست چسب رقیق شده را به بادکنک بمالید و کاغذها را روی آن ها بچسبانید . هر جا که احساس کردید کاغذ به بادکنک نچسبیده است با دست کمی چسب رقیق روی کاغذ بریزید . دو تا سه لایه کردن کاغذ هم مزیت دارد و هم محدویت . مزیتش این است که اگر حین کار و قبل از اجرای نمایش یکی از بادکنک ها ترکید کاغذ سه لایه می تواند جای خالی بادکنک را جبران کند و در واقع ترکیدن بادکنک خدشه ای در شکل ظاهری کار به وجود نمی اورد . در عوض محدودیت آن هم این است که وزنش نسبت به کاغذ یک لا سنگین تر است .

آموزش ساخت ابر بزرگ (1)

بادکنک ها و کاغذها را در یک فضای باز بگذارید تا کاملا خشک شوند .  سپس از مغازه حلاجی ها که پنبه را برای بالش و لحاف حلاجی می کنند پنبه بخرید و دور تا دور کار را گلوله های پنبه ای بچسبانید . استفاده از چسب کاغذ بهترین نوع چسب برای نگهداری پنبه هاست . چسب مایع ممکن است که با لایه ی نازک بادکنک سازگاری نداشته باشد و به مرور باعث پارگی بادکنک و تزکیدن ان شود . چسب گرم و حرارتی هم که اصلا توصیه نمیشود . کار چسباندن پنبه را تا جایی که هیچ قسمتی از کاغذ ها پیدا نباشد ادامه دهید .

آموزش ساخت ابر بزرگ (3)

به همین راحتی یک ابر خوشگل حجیم برای صحنه های نمایشی کودکانه ، تزیینات سقف مهدکودک ها ، تزیین کلاس های درس ، تزیین اتاق کودکان و … بسازید .

آموزش ساخت ابر بزرگ (2)


7 پاسخ به “مدل سازی ابر بزرگ”

 1. رحی می‌گه:

  درورد عالی بود کارم را افتاد سپاسسسس

 2. محمود می‌گه:

  خیلی جالب بود منم شبیه همین ایده برای زمینه تابلو یاتزیین سقف یا دیوار بشکل ابرو باد در اندازهای مختلف درست کردم.شما ذاتا هنرمندید موفق باشید

 3. زهره می‌گه:

  سلام
  خیلی خوشم اومد دستتون درد نکنه حس خوبی بهم دست داد از این ایده انشاالله موفق وموئد وسرفراز باشید

 4. هدی می‌گه:

  بسیار جالب بود از ایده های شما منم ایده میگیرم

 5. فاطیما می‌گه:

  یه سوال از مدیر سایت ❓ شما خانم هستید یا آقا 😐 ❓

 6. هنا می‌گه:

  سلام
  خسته نباشید .واقعا سایت عالی و پر باری دارید.
  لذت بردم از این همه هنر و ذوق
  شاد و پر تلاش باشید.

 7. صفورا می‌گه:

  😛 جالبه تنوع بیشتر جالبه برای اتاق بچه

پاسخ دهید