ظرف غذای پرندگان با پاکت خالی شیر

ظرف-غذای-پرندگان  با رسیدن بهار کم کم پرندگانی را می بینید که مهمان حیاط و درختان باغچه شما هستند . در این پست با روش ساخت ظرف غذای پرندگان با پاکت خالی شیر آشنا می شوید . روش کار را در ادامه دنبال کنید .

این ظرف دانه ای پرندگان با استفاده از پاکت دورریختنی شیر ساخته می شود .

برای ساخت ان ابتدا پاکت را به رنگ دلخواه خود رنگ آمیزی کنید و بگذارید تا کاملا خشک شود و اگر رنگ ان بو می دهد هم باید از بی بو شدن ان اطمینان حاصل کنید ، چون برخی از پرندگان نسبت به بوها حساس هستند .

ظرف-غذای-پرندگان-(1)

سپس با قیچی دیواره پاکت شیر را به شکل پنجره برش بزنید . توجه کنید که از ته پاکت شیر محلی را برای ریختن دانه ها نگه داشته و قیچی نکنید .

ظرف-غذای-پرندگان-(2)

چوب بستنی را رنگ آمیزی کنید .

ظرف-غذای-پرندگان-(3)

این چوب های رنگ امیزی خشک شده را روی سقف این خانه ی پر از دانه به صورت مرتب و منظم و در کنار هم بچسبانید .

ظرف-غذای-پرندگان-(4)

سقف خانه در انتها به شکل زیر در می آید .

چهار سوراخ در وسط دیواره زیر پنجره های خانه ی دانه ای ایجاد کنید . چوب های باریکی که از که به اندازه ی سه برابر طول و عرض پاکت شیر درازا دارند را از این سوراخ ها به صورت علامت جمع عبور دهید تا جای ایستادن پرندگان را داشته باشد .

ظرف-غذای-پرندگان-(5)

یک تکه سیم هم از سقف عبور داده تا خانه ی دانه برای پرندگان کامل شود .

ظرف-غذای-پرندگان-(6)

حالا این ظرف غذا را پر از انواع دانه کنید و آن را از شاخ و برگ درختان بیاویزید . مطمئن باشید که در کمتر از یک ساعت مهمان کوچک و پر داری که انتظارش را داشتنید از راه می رسد .

ظرف-غذای-پرندگان

امیدوارم که روزی همه ی انسان ها برای زندگی تک تک پرندگان ارزش قائل باشند . این کاردستی با وجود این که خیلی ساده است ولی واقعا حیات بخش است . ایده ی دیگر ساخت لانه پرنده را از از بطری های دورریختنی اینجا ببینید .


2 پاسخ به “ظرف غذای پرندگان با پاکت خالی شیر”

  1. زینب324 می‌گه:

    خوفه خیلییییییییییی خوفه

  2. مارینا می‌گه:

    خیلی خوبه
    میشه کاردستی ادم برفی جدید بزارین

پاسخ دهید