تمرین مهارتی دوخت مرغ و جوجه

تمرین-مهارتی-مرغ-و-جوجه-(3)   در آموزشهای بر اساس نظریات مونته سوری به تمرینات مهارتی کودکانه تاکید زیادی می شود . در این پست شما با یک نمونه تمرین مهارتی دوخت مرغ و جوجه آشنا می شوید . روش کار و همچنین الگوهای مورد نیاز را در ادامه مشاهده نمایید .

ابتدا شما به الگوی کار نیاز دارید . نمایی از الگوها را در تصویر زیر مشاهده می کنید . قسمت هایی که با دایره ی کوچک مشخص شده است محل پانچ کردن کاغذ یا مقوا می باشد .

همچنین برای دوخت به جای سوزن از یک نی باریک استفاده شده است . استفاده از نی به جای سوزن خطر آفرین نیست و کودک کار را با آرامش بیشتری دنبال می کند .

 

تمرین-مهارتی-مرغ-و-جوجه-5

از کودک بخواهید الگو را پس از رسم کردن و برش زدن به شکل دلخواه رنگ آمیزی کند . سپس بال مرغ را در جای مربوط به خودش بگذارد و با راهنمایی شما به شکل زیر آن را دوخت کند .

تمرین-مهارتی-مرغ-و-جوجه-(1)

 سپس جوجه ها ی مرغ را در قسمت آزاد بال بگذارد .

تمرین-مهارتی-مرغ-و-جوجه-(2)

 به همین راحتی یک کاردستی زیبا را ساخته اید که در آن به مهارت رنگ آمیزی ، مهارت برش زدن کاغذ ، مهارت استفاده از سوزن و نخ و روش دوخت کردن اشاره شده است .

تمرین-مهارتی-مرغ-و-جوجه-(3)

 این فعالیت برای کودکان در سنین سه تا هفت سال مناسب است و مربیان مهدکدک ها و آموزگاران در سال های اول و دوم ابتدایی می توانند این فعالیت را در اختیار کودکان بگذارند .

 


2 پاسخ به “تمرین مهارتی دوخت مرغ و جوجه”

  1. سیما می‌گه:

    نمیرسم برای تک تک مطالبتون پست بزارم ولی واقعا ازت ممنونم بابت زحماتتون و ایده های قشنگی که بهمون میدین ..

پاسخ دهید