درب آویز با چوب خشک

آویز-چوبی-(1)  چوب خشک طبع طبیعی خاصی دارد که هر طور از آن در تزیینات استفاده کنید زیبایی خود را دارد . در این پست از سایت نازک با ایده ی ساخت یک درب اویز زیبا با استفاده از چوب های خشک به شکل قلب آشنا می شوید . روش کار را در ادامه دنبال کنید .

 

 

برای ساخت این درب آویز قلبی شکل به مواد و وسایل زیر نیاز دارید :

فوم یا مقوای ماکت سازی

چوب های خشک در یک ضخامت

چسب

درب قوطی نوشابه برای حلقه ی آویز

روبان و سایر وسایل تزیین کننده که به دلخواه خود می توانید انتخاب کنید .

روش کار :

ابتدا باید طرح مورد نظرتان را روی مقوا یا فوم و یا هر وسیله ی دیگری که فکر میکنید توانایی حمل چوب های خشک دارد را پیاده کنید . این طرح می تواند از یک دایره ، مربع و یا حتی یک قلب باشد . . چوب های خشکی که برای این کار در نظر گرفته اید باید از نظر ضخامت به یک اندازه باشند . همچنین توجه کردن به بلندی قد چوب ها ارزشمند است . واجب نیست که همه ی چوب ها به یک اندازه باشند اما اگر دوست دارید که کارتان ظریف تر از آب در بیاید پیشنهاد می کنیم اندازه ی بلندی چوب ها را در یک طیف انتخاب کنید . همچنین استفاده از اره مویی می تواند شما را در رسیدن به هدفتان یاری کند .

فرم طرح را جدا کنید و سپس با چسب زدن به فرم چوب ها در کنار هم و به صورت منظم طوری بچسبانید که سر همه ی آن ها در یک امتداد قرار بگیرد .

آویز-چوبی

در پایان درب قوطی نوشابه ای را به پشت کار چسب بزنید تا به عنوان حلقه ی آویز ایفای نقش کند . برای زیباتر جلوه دادن این درب آویز می توانید از روغن های مخصوص و براق کننده استفاده کنید . همچنین اسپری های برق انداز هم برای این کار مناسبند .

 

آویز-چوبی-(2)

در پایان کار از روبان ، مهره ، نگین و سایر موارد برای تزیین این درب آویز استفاده کنید .

آویز-چوبی-(1)

امیدوارم از این کاردستی طبیعی و زیبا خوشتان آمده باشد و در ذهنتان جرقه ای ایجاد کرده باشد که دست به کار شوید و از هنر دستتان بهره ببرید .


2 پاسخ به “درب آویز با چوب خشک”

  1. فرحناز فریادی می‌گه:

    سلام عالی………..

  2. یار دبستانی می‌گه:

    سلام احسنت بر شما و سلیقه شما

پاسخ دهید