شکل سازی با برگ و گل های گیاهان

شکلسازی-با-برگ-(4)

 

هر منطقه از کره ی زمین گونه های گیاهی مخصوص به خود را دارد . تنوع برگ ها و گل های یک منطقه با منطقه ی دیگر متفاوت است . در این پست از سایت نازک شما ابتدا با دو روش خشک کردن برگ و گل های گیاهان آشنا می شوید و سپس روش ترکیب این برگ و گل ها با هنر در نقاشی کودکان را خواهید دید . ادامه مطلب را مشاهده کنید .

برای خشک کردن برگ درختان بهترین روش گذاشتن برگ ها لای یک روزنامه و گذاشتن یک جسم سنگین مثل یک کتاب بزرگ روی آن است . این برگ ها چند روز طول می کشد تا خشک شوند ولی در عوض نسبت به سایر برگ هایی که به روش های سریع خشک می شوند طراوت و تازگی رنگ بیشتری دارد . روش دیگر خشک کردن گل ها و برگ درختان که به صورت سریع است استفاده از اتو است . برگ ها را لای دو یا سه برگ روزنامه بگذارید . دمای اتو را ملایم کرده و روی برگ ها بکشید . بهتر است که روزنامه روی یک جسم سفت باشد تا خشک شدن زودتر صورت بگیرد . مزیتی که این روش نسبت به روش قبل دارد در این است که در این روش از خشک کردن برگ درخت و گل ها ، برگ ها ترد و شکننده نیستند و فقط آب داخل آن ها گرفته شده است . اما نسبت به روش خشک شدن قبلی برگ ها در این روش رنگ تازه ای ندارند . هر دو روش خشک کردن را در تصویر زیر مشاهده می کنید .

شکلسازی-با-برگ

از کودک بخواهید که برگ های خشک را در ذهنش سازماندهی کند و از همان ابتدا به این نکته بیمدیشد که قرار است با این برگ ها چه شکلی را بسازد . سپس چسب در اختیار او بگذارید تا برگ ها را در محل های مورد نظر روی برگه بچسباند .

شکلسازی-با-برگ-(1)

گل ها بخاطر تنوع رنگی که دارند می توانند نقش بیشتری در شکل سازی داشته باشند .

شکلسازی-با-برگ-(5)

پس از چسباندن همه ی قسمت هایی که با برگ کامل می شود ماژیک یا مداد رنگ در اختیار کودک بگذارید و از او بخواهید بقیه قسمت های نقاشی را با رنگ آمیزی کامل کند .

شکلسازی-با-برگ-(4)

این کاردستی که یک کاردستی دخترانه زیبا است با استفاده از گلبرگ ها و چسباندن آن ها روی کاغذ و اضافه کردن قسمت های اضافه کار با نقاشی و رنگ آمیزی درست شده است .

شکلسازی-با-برگ-(3)

می توانید فقط یک برگ یا یک گل در اختیار بچه ها بگذارید و از آن ها بخواهید که این برگ را شبیه سازی کنند . ذهن خلاق بچه ها راه را به جایی می برد که ما بزرگ ترها قدرت اندیشیدن به آن هم نداریم چه برسد به حدس زدن .

 


4 پاسخ به “شکل سازی با برگ و گل های گیاهان”

  1. ندا می‌گه:

    کاش برگ ها متنوع بودند

  2. نرگس جووون می‌گه:

    ای بدک نبود اما لطفا عکس های بیشتری بزارید تا بشه بهتر استفاده کرد……ممنون

  3. اکبر رحیمی می‌گه:

    واقعا سایتتون عالیه…چیزی یا کاردستی نبوده که سرچ کنم و توی سایت شما نیاشه..دانش آموزهای منم دارن از کارهای سایت شما که بهشون یاد دادم تقلید می کنند بعدا کارهاشون رو توی وبلاگ میذارم ..میتونین ببینین

پاسخ دهید