کاردستی سنجاقک با تخم هندوانه

کاردستی سنجاقک کار با مواد طبیعی یکی از دسته فعالیت هایی است که این روزها در بروز خلاقیت کودکان و پرورش استعداد هنری آن ها جای خوبی برای خود باز کرده است . این مواد طبیعی زاییده ی آن دسته از موادی است که روزی مثل ما انسان ها زنده بوده اند و بخش و اجزایی از آن ها دیگر قابل استفاده نیستند . اینجاست که خلاقیت جای خوبی برای خودش باز می کند و وارد عرصه ی نمایش می شود . در این پست با ایده ی ساخت یک سنجاقک زیبا با یک نوع از این مواد طبیعی که نخم هندوانه است آشنا می شوید .

برای ساخت سنجاقک به برگ های باریک و کشیده ی درختان نیاز دارید و چند تخم هندوانه .

یک مقوای با زمینه ی روشن انتخاب کنید . تخم هندوانه ها را ابتدا به صورت جفتی برای تنه ی سنجاقک در کنار هم بچسبانید و سپس برای قسمت دم سنجاقک به صورت تک تک و زیر هم بچسبانید .

برای قسمت سر هم از یک دانه تخم هندوانه استفاده کنید و چشم ها را از تخم های زیر بچسبانید . سپس برگ هایخشک درخت را به عنوان بال به صورت جفتی به تنه چسب بزنید .

برای تزیین کارمیتوانید ازقبل برگ هایسوزنیشکل درختان را برای زیر کاردر نظر بگیرید و به مقوا بچسبانید .

کاردستی سنجاقک

این هم ازیک کاردستی ساده و شیک کودکانه با استفاده از مواد طبیعی

این فعالیت برای کودکان در مقطع پیش از دبستان و سال های اولیه ابتدایی مناسب است . باعث تقویت دست ورزی و همچنین بروز خلاقیت در کودکان می شود . همچنین در کنار هم چیدن تخم های هندوانه نیاز به دقت دارد و این قوه را در کودکان تقویت می کند . امیدوارم که از این ایده ی به ظاهر ساده استفاده لازم را ببرید .


3 پاسخ به “کاردستی سنجاقک با تخم هندوانه”

  1. سارا می‌گه:

    سلام عالی

  2. سارا می‌گه:

    سلام سایتتون عالیه….خدا قوت……..

  3. معصومه می‌گه:

    از کارهای بسیار زیبا وهنرمندانه تان ممنونیم خدا قوتتان بده

پاسخ دهید