ایده ای برای کار با سوزن کودکان

خیاطی-برای-کودکان-(3) اگر شما از آن دسته والدین یا مربیانی هستید که به تقویت فعالیت های مهارتی و مخصوصا مهارت های حرکتی به ویژه مهارت هایی که باعث هماهنگی بین چشم و دست می شود ، اهمیت می دهید و برایتان مهم است در این پست از سایت نازک برایتان ایده ای را قرار داده ایم تا با خلاقیت بیشتر و حوصله ای صدچندان کار را با فرزندتان دنبال کنید .

در این پست ایده هایی برای خیاطی کودکان با سوزن و نخ هایی ضخیم قرار داده ایم . سوزنی که در انجام این فعالیت مورد استفاده قرار میگیرد سوزن هایی پلاستیکی و قابل انعطاف است که برای کودکان ایجاد خطر نکند . بنابراین هرگز از کودکی نخواهید که با سوزن معمولی کار کند مخصوصا اگر در جمعی از کودکان قرار گرفته است . به یاد داشته باشیم که حفظ سلامتی بچه ها برای ما از هر چیز دیگر مهم تر است . نخ مورد استفاده در این فعالیت هم کاموا می باشد که رنگ آن را خود کودک می تواند انتخاب کند و بهتر است که سلیقه ی خودش را نسبت به سلیقه ی شما به کرسی بنشاند .

خیاطی-برای-کودکان-(2)

در طرح اول تصویری از یک قاچ هندوانه را مشاهده می کنید که نقاطی خاص از آن مورد دوخت درشت قرار گرفته است .

بهتر است که محل دوخت را با استفاده از یک جسم نوک تیز یا پانچ های تک گیره سوراخ کنید تا کودک در انتخاب مسیر برای خیاطی دچار سردرگمی نشود . به خاطر داشته باشید که هر چقدر کودک در مسیر راه آگاهانه تر عمل کند پرسش و پاسخ او هم کمتر می شود و ترجیح می دهد که بیشتر فکر کند . پس سوراخ ها را ایجاد کنید تا در این زمینه بتواند بدون هدایت شما در انتخاب محل دوخت عمل کند .

خیاطی-برای-کودکان-(3)

تصویر دوم مربوط به نقاشی یک نهنگ در آب می باشد که یک تصویر جالب و زیبا برای برای کودکان می باشد . دوخت کردن مسیر موج و فواره آب و حتی ابر در نقاشی می تواند ماهیچه های کوچک دست بچه ها را درگیر کند و موجب تقویت همین ماهیچه های ریز شود .

خیاطی-برای-کودکان-(1)

سومین مورد هم که یک بستنی آبدار و خوشمزه را به تصویر کشیده است . محل های دوخت هم واضح و مبرهن است .

.

.

آیا می دانید که یکی از فعالیت هایی که موجب می شود تا کودکان غلط های املایی داشته باشند عدم هماهنگی بین چشم و دست است و آیا می دانید که روانشناسان و کسانی که با این دسته از کودکان کار می کنند برای هماهنگی بیشتر و تقویت این زمینه خیاطی کردن را به همین روش پیشنهاد می کنند ؟

خیاطی-برای-کودکان


4 پاسخ به “ایده ای برای کار با سوزن کودکان”

 1. سمیه می‌گه:

  سلام،عاااااااااالی بود. ممنون میشم الگوهای بیشتری برای تکنیک دوخت ارائه بدید.

 2. سیما می‌گه:

  مثل همیشه عالی بود … متشکرم

 3. آسمان می‌گه:

  لطفا اگر الگوهایی از این نوع دارید به اشتراک بگذارید .ممنون می شوم

 4. آسمان می‌گه:

  وای! خیلی جالب بود ، خیلی جالب بود ! ممنونم .

پاسخ دهید