ساخت النگو کاموایی

النگو-کاموایی-(1) دختربچه ها عاشق زیورآلات مختلف هستند مخصوصا این که خودشان هم بتوانند در ساخت آن مشارکت داشته باشند . در ادامه روش ساخت النگو کاموایی با استفاده از رول خالی دستمال کاغذی را دنبال کنید .

مواد و وسایل مورد نیاز :

رول دستمال کاغذی

کاموا در رنگ دلخواه

چسب

سوزن

روش کار :

ابتدا رول دستمال کاغذی را به اندازه ای که دوست دارید النگو ضخامت داشته باشد برش بزنید و سپس با چیدن قسمت اتصال دو طرف آن را از هم جدا کنید .

سپس سر کاموای مورد نظرتان را به قسمتی از محل انفصال مقوای رول از داخل چسب بزنید و سپس با دقت کاموا را دور مقوای رول بپیچید و بعد از یک تا دو دور از یک قطره چسب برای نگهداری بیشتر و ماندگاری طولانی تر از این دستبند استفاده کنید .سعی کنید چسب را از داخل رول به کاموا و مقوا بزنید .

النگو-کاموایی

ظرافت کار را فراموش نکنید . چون هر چه در انجام مراحل کار دقت و حوصله بیشتر به خرج دهید حتما کار زیباتری را ارائه می دهید .

النگو-کاموایی-(2)

پس از پایان این مرحله سوزن را برداشته و با رنگ نخ یا کاموای دیگری که در نظرتان می تواند تطابق رنگ بیشتری با کاموای دور رول داشته باشد ، طرح های دلخواه را روی دستبند ایجاد کنید .

اگر در مرحله پیچیدن کاموای اولیه از پشت مقوا برای چسباندن کاموا به مقوا استفاده کرده اید در این مرحله می توانید با سرعت عمل و همچنین ظرافت و سلیقه ی بیشتر کار تزیین را انجام دهید .

النگو-کاموایی-(3)

این هم نمونه ای از تزیینات ساده این دستبند یا النگوی کاموایی با استفاده از رول خالی دستمال کاغذی

النگو-کاموایی-(1)

دختربچه ها را تشویق کنید که برای پرورش خلاقیتشان از این قبیل فعالیت ها را انجام دهند . شاید ساده به نظر برسد ولی حتی کار پیچیدن کاموا به دور رول برای یک کودک هفت تا ده ساله یک کار هنرمندانه و خلاقانه است .

دیگر ایده های خلاقانه مربوط به زیورآلات دخترانه را اینجا ببینید .


25 پاسخ به “ساخت النگو کاموایی”

 1. H می‌گه:

  خیلی باحاله

 2. نالان می‌گه:

  عالیه دستتون درد نکنه لطفاشال وکلاه را هم یاد بدید

 3. روزی خوشکله می‌گه:

  کار های بسیار جالبی بود عشقم گفته برات درستش می کنم

 4. lila می‌گه:

  عااااااااااااااالیه

 5. صدف می‌گه:

  عالی بود. مرسی لطفا گوشواره هم یاد بدید

پاسخ دهید