نقاشی فیل با چاپ کف دست کودک

نقاشی فیل این پست اولین پست من در سایت نازک است . من مربی پیش دبستانی هستم و دوست دارم فعالیت هایی را در این سایت بگذارم که مربیان کودک بتوانند از آن ها در پرورش خلاقیت کودکان استفاده کنند . بنابراین سعی می کنم ابتدا روی انواع نقاشی های خلاقانه کودک و سپس کاردستی های ساده ای که بتوان با کودکان زیر شش سال کار کرد ، مطالبی را در سایت نازک قرار دهم . اولین پست من در سایت نازک را با عنوان نقاشی فیل با چاپ کف دست کودک را در ادامه مشاهده کنید .

اکثر اولیا از کار کردن فرزندشان با رنگ هایی که حالت مایع دارند مثل گواش راضی نیستند . به دلایلی از قبیل کثیف کردن روپوش ها و یا نکات بهداشتی کار . برای من به عنوان یک مربی همیشه این مورد باعث دلخوری بوده و هست . حالا باز هم خدا را شکر که رنگ انگشتی تا حدودی توانسته این حساسیت را در اولیا از بین ببرد به دلیل شستشوی راحت .

نقاشی فیل (2)

  کف دست کودک را به رنگ آبی آغشته کنید . برای چاپ کف دست انواع رنگ های گواش ، انگشتی و حتی آبرنگ مناسب است . از کودک بخواهید در حالی که انگشتان دست را از هم باز کرده روی برگه دستش را فشار دهد و حالت دستش را چاپ کند .

نقاشی فیل

سپس با اضافه کردن اجزایی به کار به نقاشی فیل نمای زیباتری ببخشد . این اجزا شامل گوش ، چشم ، دم و انگشتان فیل است . در حین انجام این فعالیت می توانید شعری در خصوص فیل هم برای کودکان بخوانید . این فعالیت برای مربیان مهدهای قرآنی برای تدریس سوره ی فیل بسیار عالی است و می تواند تلفیق مناسبی با هنر و نقاشی ایجاد کند .

نقاشی فیل (1)

  یک ضرب المثل هم داریم که میگه : فیلش یاد هندوستان کرده

امیدوارم که اولین پست من در سایت نازک مورد پسند شما واقع شود و بتوانید از آن در کلاس هایتان برای کار کردن با کودکان استفاده کنید . شاد باشید


یک پاسخ به “نقاشی فیل با چاپ کف دست کودک”

 1. سهیلی می‌گه:

  در مجلـــسِ عُشّـــاق، قراری دگــر است
  وین باده ی عشق را، خماری دگر است
  آن علـــم که در مدرســـه حاصــــل گـردد
  کاری دگر است و عشق کاری دگر است

  درود همکار عزیز….امیدوارم ایام به کامتان باشد………

پاسخ دهید