نقاشی دایناسور با چاپ کف پا

تا به حال در سایت نازک ایده های زیادی برای چاپ های کودکانه ثبت شده است . اکثر این ایده ها با استفاده از چاپ کف دست و پای کودکان بوده است . استفاده دست و پای کودک برای نقش بستن نقاشی های خاص در واقع نماد یک یادگاری زیبا و دلنشین است برای وقتی که کودک به مرحله ای از رشد برسد که تفاوت در رشد خود را در سنین مختلف مشاهده کند . از این نظر این روش یک شیوه ی جذاب می باشد و این روزها طرفداران زیادی هم دارد . اکثر مربیان کودک در مهدها و مدرسه ها نمونه هایی از این گونه چاپ ها را با بچه ها انجام داده اند . آن چه که در ادامه این پست آمده است ایده ی چاپ سر یک دایناسور با استفاده از چاپ کف پای کودک روی برگه است . روش کار را دنبال کنید .

مواد و وسایل مورد نیاز برای نقاشی دایناسور با چاپ کف پا :
برگه کاغذ
رنگ که در انتخاب رنگ آن آزاد هستید
قلم مو
چشک عروسکی
ماژیک

 

روش کار :
کف هر دو پای کودک را به رنگ آغشته کنید . همچنین سر انگشتان را هم رنگی کنید . اگر چه از لحاظ نظافتی مامان ها نسبت به این مسئله خیلی حساسند و ترس از رنگی شدن فرش و لوازم منزل رو دارند ولی با مراجعه به یک فضای باز مثل حیاط و یا راه پله می توانید این کار را به راحتی انجام دهید . حتی به جای رنگ گواش از آبرنگ هم می توان برای این کار استفاده کرد .
کف پای راست و چپ کودک را مثل تصویری که در زیر مشاهده می کنید روی برگه چاپ کنید .

نقاشی-دایناسور-با-چاپ-پا

حالا با استفاده از ماژیک دندان ها را نقاشی کنید . از چشم عرو******** هم به عنوان چشم می توانید استفاده کنید . اگر به این گونه چشم ها دسترسی ندارید به راحتی یک چشم را روی برگه سفید نقاشی کنید و در محل مورد نظر بچسبانید .

 

نقاشی-دایناسور-با-چاپ-پا-(2)

 

فراموشتان نشود که تاریخ روز انجام این فعالیت را در گوشه این کار ثبت کنید تا بیانگر خاطراتی بس شیرین در روزهای آینده و نزدیک باشد .

نقاشی-دایناسور-با-چاپ-پا-(3)

 

این نقاشی زیبا را قاب کنید و روی دیوار اتاق فرزندتان بچسبانید .

نقاشی-دایناسور-با-چاپ-پا-(1)

 

 


پاسخ دهید