کاردستی گل با بشقاب یکبارمصرف

کاردستی گل با بشقاب یکبار مصرف یک کاردستی ساده است که برای کودکان در سنین پیش از دبستان مناسب است . این کاردستی ساده در عین حال بسیار زیبا و چشم نواز است و جذابتی که در رنگ امیزی ان می توان به کار برد بر زیبایی آن می افزاید . روش ساده ی ساخت ان ، وسایل ساده ای که در ساخت آن به کار می رود همگی باعث می شوند که انجام دادن این فعالیت برای کودکان دلچسب و شیرین باشد .

مواد و وسایل لازم برای ساخت این کاردستی عبارتند از :

مقوا
رنگ گواش در رنگ های دلخواه
بشقاب یکبار مصرف
منگنه
قیچی

 

روش کار :
ابتدا از کودک بخواهید که مقوا را با رنگ های دلخواه با استفاده از برس رنگ آمیزی و یا حتی انگشتان دست به رنگ دلخواه رنگ آمیزی کند .

کاردستی-گل-با-مقوا

 

سپس از قیچی استفاده نموده و نوارهای باریک کاغذی که در واقع تبدیل به گلبرگ های گل می شودرا برش بزند  و با استفاده از مگنه به بشقاب یکبار مصرف بچسباند .
در این قسمت کار کودکان را هدایت کنید تا از خطرات استفاده از ابزار کار در امان باشند .

کاردستی-گل-با-مقوا-(3)

 

می توانید برای جذابیت کار از دو رنگ نوار کاغذی استفاده کنید . تعداد گلبرگ ها برای تزیین هم به سلقه ی خودتان بستگی دارد . هر چه سن کودک کمتر باشد می تواند گلبرگ های کمتری به بشقاب بچسباند تا باعث خستگی او نشود .

کاردستی-گل-با-مقوا-(2)

در آخر هم ساقه و برگ گل را برش زده و در جای مناسب از گل بچسبانید .

اگر از این کاردستی در مهدکودک ها یا در کلاس های ابتدایی برای اموزش به کودکان استفاده می کنید می توانید در آخر کاردستی های ساخته شده توسط کودکان را در معرض دید قرار داد و آن ها را به دیوار کلاس نصب کنید تا بچه ها با اشتیاق کار دست خود را به همسالان خود نشان دهند و موجب تقویت اعتماد بنفس در آنان گردد .

 


پاسخ دهید