ساخت تابلو پروانه

ساخت تابلو پروانه

قرار نیست که همیشه برای خرید تابلوهای دست ساز هزینه بپردازید . خودتان هم با کمی سلیقه به خرج دادن می توانید زیباترین تابلو را بسازید . در این پست از سایت نازک ایده ی ساده ای از ساخت تابلو پروانه های رنگی را ارائه کرده ایم که در جای خود بسیار زیبا و شکیل است . روش کار را در ادامه این پست دنبال کنید .

ساخت تابلو پروانه ای (4)

وسایل مورد نیاز شما برای ساخت این تابلو عبارتند از :

آبرنگ

بوم نقاشی

مقوا

چسب

قیچی

ساخت تابلو پروانه ای (1)

ساخت تابلو پروانه های رنگی

 روش کار :

ابتدا بوم نقاشی را با رنگ دلخواه خود رنگ آمیزی کنید . بهتر است که زمینه ی روشن برای این کار انتخاب کنید . بوم را بگذارید تا خشک شود و خودتان به سراغ مراحل بعدی کار بروید .

ساخت تابلو پروانه ای (2)

ساخت تابلو پروانه های رنگی

 برگه ای که قرار است پروانه ها را با آن بسازید به سلیقه ی خود با انواع رنگ های آبرنگ رنگ بزنید . می توانید این رنگ ها را به صورت تکه تکه بزنید .

ساخت تابلو پروانه ای (5)

ساخت تابلو پروانه های رنگی

 سپس از پانچ پروانه ای شکل استفاده کنید و از روی برگه نقاشی که خشک شده پروانه ها را پانچ نید . می توانید هم یک الگوی پروانه داشته باشید و روی برگه بگذارید و دورگیری کنید و سپس با قیچی برش بزنید . این روش برای دوستانی است که به پانچ پروانه ای دسترسی ندارند .

چند مدل پروانه ی زیبا را می توانید از اینجا مشاهده نمایید .

ساخت تابلو پروانه ای (3)

ساخت تابلو پروانه های رنگی

 حالا پروانه هایی که برش خورده و دارای تنوع رنگ هم می باشد به شکل و حالت دلخواه خود روی بوم بچسبانید .

ساخت تابلو پروانه ای (4)

ساخت تابلو پروانه های رنگی

 تنوع رنگی که پروانه ها دارد آدم را سر ذوق می آورد . این ایده ی دست ساز زیبا را به روی دیوار میخ کنید . هم زیباست و هم تنوع رنگی که دارد زیبایی آن را صدچندان می کند .

ساخت تابلو پروانه ای

ساخت تابلو پروانه های رنگی

انجام این گونه فعالیت هنری را به فرزندتان بسپارید و از او بخواهید با سلیقه آن را بسازد . خودتان در کار برش دادن پروانه ها با او سهیم شوید تا تابلو شکیل تر و زیباتری داشته باشید .


یک پاسخ به “ساخت تابلو پروانه”

  1. راحيل می‌گه:

    سلام و خسته نباشید،واقعا لذت بردم،کاراتون همشون عاااااااااالین.بوووووووووووس

پاسخ دهید