ایده ی نقاشی انگشتی کودکان

نقاشی-انگشتی-کودکان-(1)

کودکان به انواع نقاشی مخصوصا نقاشی های انگشتی که با چاپ کردن انگشتان آغشته به رنگ روی برگه ی کاغذ صورت می گیرد علاقمندند . در این پست از سایت نازک با ایده ای از نقاشی انگشتی کودکان که هدف نظم دادن به نقاشی کودک را به دنبال دارد آشنا می شوید . ادامه مطلب را مشاهده کنید .

هدف اصلی از نقاشی انگشتی کودکان نظم دادن به افکار آن هاست . کودک با چاپ انگشتان دست روی کاغذ ارتباطی بین نقش چاپ شده انگشت و ذهنیاتش برقرار میکند و این چاپ را به مواد یا موجوداتی نسبت می دهد آن ها را با مداد به نقاشی اضافه کرده تا به آن معنی خاصی ببخشد .

ایده ای که امروز با آن آشنا می شوید بیشتر هدف ایجاد نظم به نقاشی کودکان را به دنبال دارد . اگر چه ممکن است خلاقیت کودک را محدود کند اما برای آموزش نظم به کودکان حتی در صفحه نقاشی مفید به نظر می رسد .

نقاشی-انگشتی-کودکان-(2)

برای رسم این نقاشی یک برگه آبی رنگ در اختیار کودک بگذارید که دو یا سه خطوط راست روی آن کشیده شده است . به کودک بگویید که تصور کند این خط های راست سیم برق است . رنگ گواش یا رنگ انگشتی یا آبرنگ در اختیار کودک بگذارید و از او بخواهید که پس از آغشته کردن نوک انگشتش در رنگ آن را روی برکه کنار سیم چاپ کند تا گنجشک خیالی روی سیم نشسته را نقاشی کند .

نقاشی-انگشتی-کودکان-(1)

استفاده از رنگ های گوناگون این نقاشی را زیبا می سازد . پس از خشک شدن رنگ مداد یا خودکار یا ماژیکی به کودک بدهید و از او بخواهید که قسمت های اضافه کار مانند چشم منقار و پاها را به نقاشیش اضافه کند .

نقاشی-انگشتی-کودکان

به این ترتیب کودک گروهی از پرندگان روی سیم های برق را نقاشی می کند .


5 پاسخ به “ایده ی نقاشی انگشتی کودکان”

 1. الینا می‌گه:

  خوب بود.مرسی:)

 2. MINA 2014 می‌گه:

  سلام واقعا لذت بردم خیلی جالب و آموزنده است ممنون

 3. اینا می‌گه:

  خیلی خوبه

 4. Laleh47raz می‌گه:

  سلام من ازدیشب تاالان عاشق این سایت شدم وبسیارمتشکرم ازتمامی دست اندرکاران این سایت زیبا واقعا” بسیاربسیارزیباست.
  خداشماروخیربدهدکه چنین سایت پرمحتوایی تأسیس نمودید. : 😛 😆 😛

پاسخ دهید