آموزش ساخت پروانه با تور و سیم

ساخت-پروانه-با-تور-(7)

در ادامه  مطلب روش بسیار ساده ی ساخت پروانه با تور  و سیم را دنبال کنید . از این پروانه های فانتزی تزیینی برای تزیین لباس ، تزیینات مو ، کیف و کفش استفاده کنید . ادامه مطلب را کلیک کنید .

برای ساخت این پروانه ی زیبا به سیم های نرم انعطاف پذیر ، سیم چین ، مهرهای تزیینی و تورهای معمولی یا جوراب نازک رنگی نیاز دارید . از یک قوطی هم برای داشتن قالب های مناسب سیم استفاده کنید .

ابتدا یک رشته سیم را دور قوطی که اندازه ی آن به دلخواه شماست بپیچید و سر سیم را چند دور تاب دهید . سیم اضافی را با سیم چین از سیم قالب خورده جدا کنید .

ساخت-پروانه-با-تور-(1)

یک تکه از تور یا جوراب نازک رنگی را دور سیم بپیچید و در محل اتصال دو سیم به هم جمع کنید .

ساخت-پروانه-با-تور-(2)

سیم با تور دورشده را با دست حالت دهید تا حالتی به شکل بال پروانه به خود بگیرد . دو تا از این بال بسازید و تورها را در محل اتصاول ان دو به هم با یک رشته نخ به هم وصل کنید .

ساخت-پروانه-با-تور-(3)

پروانه شما به این شکل در خواهد آمد .

ساخت-پروانه-با-تور-(4)

حالا برای قسمت تن و سر پروانه یک رشته سیم برداشته و مهره های رنگی متناسب از نظر اندازه و رنگ را در داخل سیم قرار داده و شاخک های پروانه را هم بسازید .

ساخت-پروانه-با-تور-(5)

سیم مهره دار را جای مناسب خود روی بال پروانه قرار دهید .

ساخت-پروانه-با-تور-(6)

این مدلی که شما مشاهده کردید برای پروانه های ساده است . اگر دوست داشته باشید می توانید با وقت گذاشتن بیشتر یکی از پروانه های زیر را هم بسازید . روش کار آن هم مثل روش کار پروانه ی قبلی است .

ساخت-پروانه-با-تور-(7)

حالا این پروانه توری را برای تزیین هر جایی که فکر میکنید مناسب است بکار ببرید .


5 پاسخ به “آموزش ساخت پروانه با تور و سیم”

 1. zahra می‌گه:

  ممنون من عاشق عاشق سایتتونم

 2. ستاره می‌گه:

  سلام خیلی عالی بودن ممنون از زحمتی که کشیدی

 3. مهرو می‌گه:

  عالی بوووود:-)

 4. نازنین می‌گه:

  سلام خسته نباشید…ممنون که هنرهای خوبتون رودراختیار ما میذارید…به خلاقیت شماآفرین میگم…درصورت امکان به آدرس من هم ایمیل کنید.

 5. مامان کوجولو می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.از سایتتون خیلی خوشم اومد. ایده های جالب و خلاقانه ای به من می دید. میشه مطالبتون رو به آدرس من هم بفرستید. خیلی ممنونم.

پاسخ دهید