کاردستی رنگین کمان با کاموا

شکل-سازی-با-کاموا

به فرزندتان کمک کنید تا رنگین کمان این پدیده ی زیبای عالم هستی را با کامواهای رنگی روی مقوا در کنار شما بسازد . در ادامه مطلب توضیحات لازم برای ساخت رنگین کمان با کاموا را مشاهده کنید .

چون در ساخت این کاردستی از کامواهای رنگی استفاده می شود و ممکن است شما به این تنوع رنگ کاموا بخاطر هزینه یا هر چیز دیگر دسترسی نداشته باشید ما پیشنهاد میکنیم که از نخ کوبلن دوزی استفاده کنید . نخ کوبلن هم برای این نوع کاردستی مناسب است .

ابتدا یک برگه آ چهار در اخیتار فرزندتان بگذارید و از او بخواهید که با آبرنگ کل صفحه را آبی رنگ کند تا آسمان آبی کاردستی آماده شود . برگه را بگذارید برای دقایقی تا خشک شود . سپس طرح اولیه رنگین کمان را روی کاغذ بکشید . کمان ها را با پرگار یا دهانه ی گرد ظروف مثل بشقاب و کاسه رسم کنید تا منظم و یک دست باشد .

سپس از قسمت داخلی رنگین کمان شروه به چسباندن نخ رنگی کنید . فرزندتان را در امر چسباندن یاری کنید . برای کودکان قبل از هشت سال این کار کمی سخت است اما اگر راهنمایی شما چاشنی کار شود بچه ها با علاقه و ظرافت به فعالیت می پردازند . نخ ها را به ترتیب رنگ های رنگین کمان روی کاغذ بچسبانید و انتهای آن را قیچی کنید . بهتر است بدون در نظر گرفتن اندازه ی احتمالی نخ مورد نیاز ، اول نخ را بچسبانید سپس انتهای آن را قیچی کنید نه این که نخ را به صورت احتمالی برش بزنید و سپس چسب بزنید .

برای ظرافت کار نخ کوبلن یا نخ کاموای سبز را به عنوان سبزه برای تزیین قسمت زیرین کار بردارید و آن را به رشته های کوچک یک و نیم تا دو ساننی متری برش بزنید و در کنار هم روی کاغذ بچسبانید .

در آخر هم برای زیبایی آسمان آبی چند گلوله پنبه را به به عنوان ابر روی آبی آسمان بچسبانید . حالا شما یک منظره ی زیبا از رنگین کمان ایجاد کرده اید .

شکل-سازی-با-کاموا

برای کاردستی زیبای فرزندتان یک قاب کاغذی بسازید و آن را به عنوان تابلوی دست ساز به دیوار اتاقش نصب کنید .


6 پاسخ به “کاردستی رنگین کمان با کاموا”

 1. نگارین می‌گه:

  سلام
  من تازه عضو شدم و خیلی از مطالبتون خوشم اومده. ولی یه مشکل دارم اونم اینه که من یه پسر ۱۲ ساله دارم و این کاردستیها برای سنش مناسب نیست. دلم میخواد چند تا چیز خوشگل براش درست کنم که ببره مدرسه و کلاسشون رو باهاش تزیین کنه
  ممنون از مطالب قشنگتون

 2. ستار جان می‌گه:

  سلام خیلی زیبا بود تنها چیز خوشم امد پروانه اش بود متشکرم

 3. هلیا می‌گه:

  ساده بووووود

 4. مهناز می‌گه:

  خییییلی جالب بودمتشکرم

 5. NASIM می‌گه:

  سلام
  خیلی عالیه
  افرین

پاسخ دهید