ساخت جعبه ماسه بازی با لاستیک دورریختنی

جعبه-ماسه-بازی

این روزها در بیشتر کشورهای دنیا از لاستیک های دورریختنی بیشترین استفاده را مربوط به کودکان انجام می دهند . انواع وسایل تزیینی در حیاط مدارس و مهدکودک ها با بخاطر استحکام و دوام این لاستیک ها ساخته می شوند و شهربازی هایی که فقط با لاستیک های دورریختنی انواع خودروها ساخته شده اند بازار گرمی دارند . در این پست شما با ایده ی ساخت یک جعبه ماسه بازی با استفاده از لاستیک دورریختنی تراکتور آشنا می شوید . به ادامه مطلب بروید .

کودکان در زندگی امروزی جایی برای بازی با خاک و ماسه ندارند . بازی با ماسه باعث پرورش خلاقیت در کودکان می شود . امروز بیشتر روانشناسان کودک برای تخلیه بار اضافی عاطفی کودکان گل بازی را پیشنهاد می کنند . کودک با چنگ زدن به خاک به تقویت عضلات و ماهیچه های ریزی از دستش می پردازد که با فعالیت های معمولی روزانه این کار صورت نمی گیرد . برای ساخت یک جعبه ماسه بازی یک لاستیک دورریختنی ماشین های سنگین را به کمک کودک رنگ آمیزی کنید و طرح های دلخواهتان را روی آن نقاشی کنید .

جعبه-ماسه-بازی-(1)

لایه های محافظ میله را دور لاستیک برای حفاظت کودک بچینید .

جعبه-ماسه-بازی-(2)

لاستیک را به حیاط برده و از ماسه های نرم پر کنید . حالا کودکتان را ازاد بگذارید تا هر چقدر که دلش می خواهد در این فضای بسته ی شهری ماسه بازی کند .

جعبه-ماسه-بازی

در آخر برای حفظ ماسه های از هر نوع آلودگی یک تکه کارتن را به شکل دایره به اندازه جعبه برش بزنید و روی ماسه ها را با آن بپوشانید .

جعبه-ماسه-بازی-(3)

امیدوارم که این فعالیت به شما ایده و انگیزه داده باشد که دست فرزندتان را گرفته و در یک فضای تمیز با او ماسه بازی کنید .


پاسخ دهید