آموزش ساخت لانه برای پرندگان

آموزش-ساخت-لانه-برای-پرندگان با وسایل دورریختنی در اطرافتان یک لانه برای گنجشک ها و بلبل ها بسازید و حضورشان را به حیاط ، باغ و فضای زندگیتان هدیه دهید . در ادامه مطلب روش بسیار ساده ی ساخت یک لانه ی پرنده با استفاده از بطری های دورریختنی را مشاهده کنید .

یک بطری دورریختنی نوشابه یا آب معدنی را بردارید .یک برش دایره ای روی بدنه ی بطری ایجاد کنید تا این دایره محل ورد و خروج پرنده به داخل لانه اش باشد . حالا با یک تکه ابر بطری خالی را با رنگ پلاستیک رنگ آمیزی کنید .

آموزش-ساخت-لانه-برای-پرندگان-(1)

روی یک تکه طلق عکسی از پنجره اتاق را نقاشی کنید و با کاتر قطعات آن را بیرون آورده و روی بطری گذاشته و به رنگ سفید رنگ آمیزی کنید .

آموزش-ساخت-لانه-برای-پرندگان-(2)

حالا از یک بطری دورریختنی دیگر استفاده کنید و قطعات مثلث شکل را برای تزیین سقف لانه ی پرنده برش بزنیدو به ترتیب در کنار هم و سپس روی هم به بطری بچسبانید .

آموزش-ساخت-لانه-برای-پرندگان-(3)

برای سر بطری یک حلقه بسازید و داخل لانه ی پرنده را از پوشال پر کنید و منتظر لانه گزینی یک پرنده داخل ان و تخم گذاریش باشید . بهتر است بطری را جایی قرار دهید که با باد زیاد تکان نخورد .

آموزش-ساخت-لانه-برای-پرندگان


20 پاسخ به “آموزش ساخت لانه برای پرندگان”

 1. زهرا می‌گه:

  خیای جالب وقشنگه

 2. سایلین می‌گه:

  با سلام
  ممنونم که درست کردن لانه پرنه را با وسایل دور ریختنی آموزش دادید.
  موفق و پیروز باشید

 3. هادی فیروزی می‌گه:

  درود عالی است ممنون دوست دارم پیگیری کنم.

 4. هادی فیروزی می‌گه:

  درود بر شما خیلی وقت است که دنبال این کار هستم سال هاست اما شما انجام دادید موفق باشید یک پیشنهاد دارم در این مورد دوست دارم مکاتبه داشته باشیم تا ببینم ایده من عملی هست یا نه ممنونم در صورت امکان و آمادگی پاسخ دهید.

 5. محمد می‌گه:

  حال کرم من امتحان کردم اومد

 6. Aida می‌گه:

  خیلی زیبا بود

 7. مهراد نصيري می‌گه:

  من یه سوال داشتم.اگه اینو بسازم واقعا گنجشک میاد؟

پاسخ دهید