آموزش دایره و مستطیل با کاردستی قورباغه

کاردستی-قورباغه-با-کاغذرنگیکودکان از سن سه سالگی این توانایی را دارند که نام اشکال هندسی را یاد بگیرند و این اشکال را به فضای اطراف تعمیم دهند . مثلا با دیدن یک ساعت گرد به شکل دایره اشاره کنند . اگر تصمیم دارید که از همین امروز این آموزش را شروع کنید در این پست از سایت نازک شیوه ای برای آموزش دایره و آموزش مستطیل با استفاده از ساخت کاردستی ارائه گردیده است . ادامه مطلب را کلیک کنید .

برای ساخت کاردستی قورباغه چتر به دست ابتدا از کاغذ رنگی اشکال زیر را برش بزنید . در همین جا هنگام برش نام دایره و مستطیل را بر زبان بیاورید و از کودک بخواهید که با شما نام آن را تکرار کند . پس از برش دادن اشکال دایره و مستطیل ، این شکل ها را در اختیار کودک بگذارید و از او بخواهید که آن ها را لمس کند . گوشه ها و شکل کلی شکل هندسی را دست بکشد تا به درک درستی از این موضوع دست یابد .

کاردستی-قورباغه-با-کاغذرنگی-(4)

قسمت کوچکی از دایره را تا بزنید . چشم ها را هم با ماژیک نقاشی کنید و قسمت کوچکی از زیر آن را برای چسباندن روی سر قورباغه تا بزنید .

کاردستی-قورباغه-با-کاغذرنگی-(6)

مستطیلی که برای چتر قورباغه در نظر دارید را برداشته و نواری که به صورت قرینه مانند شکل زیر برش خورده و اندازه ی آن هم اندازه ی عرض مستطیل است را روی یکی از عرض های مستطیل بچسبانید .

کاردستی-قورباغه-با-کاغذرنگی-(7)

حالا مستطیل را به صورت پلیسه چین چین کنید و قسمت دوم نوار را روی عرض دیگر مستطیل بچسبانید .

کاردستی-قورباغه-با-کاغذرنگی-(5)

جلبکی که برش زده اید را بگذارید . ابتدا دایره را روی جلبک گذاشته و بدون چسب زدن جای احتمالی دست و پاهای قورباغه را زیر آن مشخص کنید و پس از چسباندن قسمت های لازم در آخر دایره قورباغه را روی آن ها بچسبانید . چشم ها و زبان دراز را هم به کار بیفزایید .

کاردستی-قورباغه-با-کاغذرنگی-(3)

با یک تکه اسفنج و رنگ برگه ای را برای زمینه ی کار رنگ آمیزی کنید . این برگه می تواند از یک سلیقه به سلیقه ی دیگر متفاوت باشد .

کاردستی قورباغه

در آخر قورباغه را روی برگه چسباندهو چتر و دسته چتر را هم به آن اضافه کنید .

کاردستی-قورباغه-با-کاغذرنگی

یادتان باشد موقع کار مرتب نام اشکال هندسی را تکرار و تمرین کنید و پس از ساخت این کاردستی زیبا کودک را در آغوش گرفته و در فضای داخلی خانه هر شکلی را که به دایره و مستطیل شباهت دارد دست بگذارید و از کودک بخواهید که نام شکل هندسی را بر زبان بیاورد .


5 پاسخ به “آموزش دایره و مستطیل با کاردستی قورباغه”

  1. مهلا می‌گه:

    زهرا شهرتون خیلی زیباست شهر به این قشنگی ندیده بودم کاش توشهرتون زندگی میکردم. راستی چرا برف نمیاد تو شهرتون ؟؟؟؟؟؟؟ از سایت شما ممنونمممممممممممممممممم

  2. زهرا از کاشان می‌گه:

    خیلی زیبا بوداز دور دیدم فکر کردم چقدر سخته ولی طرز ساخت این کاردستی رو دیدم تعجببببببببب کردم!!!!! !!!! !! عالییییییییییییییییییییییی

  3. مارال می‌گه:

    دست شما دردنکنه عزیزم سایت خوبی دارید /موعق باشید

پاسخ دهید