اطلاعاتی درباره شامپو برای کودکان

شامپو

چگونه شامپو بزنیم ؟
ابتدا موها را به خوبی خیس کنید . بعد نسبت به حجم موها ، مقداری شامپو کف دستتان بریزید . دست ها را به هم مالش دهید تا شامپو خوب پخش شود و بعد موهایتان را با نوک انگشتان دو تا سه دقیقه به آرامی ماساژ دهید تا کف کند . سپس سر را کاملا بشویید و آبکشی کنید . اگر هر روز حمام می روید یکبار شامپو زدن کافی است . در غیر این صورت دوبار شامپو بزنید . از آب ولرم برای آبکشی استفاده کنید تا موها درخشانتر شود .

شامپو

شامپوی خوب
شامپوی خوب موقع شست و شو به خوبی روی پوست سر پخش می شود . بعد از شست و شو با آن هم موی سر به آسانی شانه می شود .

شامپو

عطر شامپو
عطر شامپو باید ملایم باشد و به اصطلاح جیغ نزند . شامپو باید قدرت پاک کنندگی ملایمی داشته باشد . بعد از شست و شوی موها الکتریسینه ساکن ایجاد نکند . یک شامپوی خوب باید حداقل دو سال سالم بماند و فاسد نشود .

شامپو

تا چند سالگی از شامپوی بچه استفاده کنیم ؟
تا قبل از نوجوانی می توانیم از شامپوی بچه استفاده کنیم . یعنی تا حدود ۱۵ سالگی . نوع شامپو با فعالیت بدنی ما رابطه دارد . گاهی لازم است زودتر از این حرف ها از شامپوهای بزرگسالان استفاده کنیم .

شامپو

چه موقع شامپویمان را عوض کنیم ؟
تا زمانی که شامپو با موهای سرمان سازگار است لازم نیست که شامپو را عوض کنیم . موقعی که احساس خارش میکنیم یا موهایمان خشک و کدر می شود باید شامپویمان را عوض کنیم . البته باید بدانیم که علت آسیب دیدگی موها فقط شامپو نیست .

شامپو

شامپوی ایرانی بخریم یا شامپوی خارجی ؟
شامپوهای ایرانی مناسب با وضع آب و هوایی ایران است . پس بهتر است از شامپوی ایرانی استفاده کنیم .

شامپو

موقع خرید شامپو به چه چیزهایی دقت کنیم ؟
نه خیلی غلیظ باشد و نه خیلی رقیق . عطری ملایم و مناسب داشته باشد . راحت روی موها پخش شود . در شامپو راحت باز و بسته شود . مناسب با نوع موهایمان باشد (چرب ، خشک ، معمولی)


یک پاسخ به “اطلاعاتی درباره شامپو برای کودکان”

  1. مریم می‌گه:

    عالی بود
    مرسی

پاسخ دهید