توصیه هایی برای تغذیه تکمیلی کودک

توصیه هایی برای تغذیه تکمیلی کودک

تغذیه تکمیلی کودک

 

شیر مادر بهترین و کاملترین غذا برای شیرخواران زیر ۶ ماه می‌باشد و در این دوران شیر مادر به تنهایی به علاوه قطره مولتی ویتامین (از ۱۵ روزگی) کلیه نیازهای تغذیه‌ای شیرخوار را تامین می‌کند. غذای کمکی برای شیرخوار باید پس از ۶ ماهگی شروع شود، زیرا بعد از۶ماهگی نیازهای غذایی شیرخوار به تنهایی با شیر برآورده نمی‌شود.

تغذیه تکملیلی کودک

غذای کمکی برای شیرخوار باید پس از ۶ ماهگی شروع شود، زیرا بعد از۶ماهگی نیازهای غذایی شیرخوار به تنهایی با شیر برآورده نمی‌شود و لازم است علاوه بر شیر مادر، تغذیه کودک با غذاهای نیمه جامد نیز شروع شود. تغذیه تکمیلی علاوه بر تامین انرژی، دوران بسیار حساسی برای ایجاد عادات صحیح غذایی و استفاده از غذای سفره خانواده است.

توصیه هایی برای تغذیه تکمیلی کودک

توصیه هایی برای تغذیه تکمیلی کودک

از سن ۶ ماهگی به بعد شیرخوار علاوه بر شیر مادر به غذاهای سالم و مناسب، کم حجم و پرانرژی نیاز دارد. این غذاها در شروع باید غلظتشان کمی بیشتر از شیر مادر باشد و به تدریج بر مقدار، غلظت و تنوع آنها افزوده شود تا شیرخوار بتواند ضمن آشنا شدن با مزه و قوام غذاها به جویدن هم عادت کند. همچنین نحوه استفاده از وسایل لازم برای غذاخوردن را بیاموزد تا کم کم بعد از یک سالگی بتواند از غذاهای سفره خانواده، بر اساس رشد و تکامل خود استفاده نماید.

از ۶ تا ۱۲ ماهگی هنوز غذای اصلی شیرخوار شیر مادر است و غذاهای کمکی همراه با شیر مادر برای آماده سازی و تکامل روانی -اجتماعی وی نقش بسزایی دارد. بنابراین استفاده از یک الگوی صحیح غذایی و ایجاد عادت غذایی مناسب، بسیار ضروری و قابل توجه است.

شروع تغذیه تکمیلی قبل از ۶ ماهگی به دلیل آماده نبودن دستگاه گوارش شیرخوار برای پذیرش غذاهای دیگر غیر از شیر، اقدام نادرستی است. چون دستگاه گوارش کودک هنوز تکامل نیافته و با کوچکترین آلودگی به علت عدم رعایت بهداشت امکان ابتلا به عفونت‌ها از جمله اسهال افزایش می‌یابد و باعث کاهش یا توقف رشد شیرخوار می‌شود. از طرف دیگر شروع زودرس تغذیه تکمیلی سبب کاهش مدت زمان مکیدن پستان مادر می‌شود. بعلاوه ممکن است غذای کمکی در مقایسه با شیر مادر، انرژی و مواد مغذی کمتری به کودک برساند که موجب اختلال رشد کودک و در نهایت سوءتغذیه او می‌شود. همچنین زود شروع کردن تغذیه تکمیلی احتمال بروز حساسیت به بعضی از مواد غذایی را در کودک افزایش می‌دهد. نتیجه‌ این که بهترین سن شروع غذای کمکی بعد از پایان ماه ششم زندگی است.

توصیه هایی برای تغذیه تکمیلی کودک

توصیه هایی برای تغذیه تکمیلی کودک

اصول کلی که باید در مورد تغذیه تکمیلی رعایت شوند عبارتند از

* مواد غذایی باید از نظر مقدار و نوع به تدریج به غذای شیرخوار اضافه شود.

*  ابتدا از یک نوع غذای ساده شروع و به تدریج مخلوطی از چند نوع غذا داده شود.

*  از مقدار کم شروع و به تدریج بر مقدار آن افزوده شود.

*  بین اضافه کردن مواد غذایی مختلف حدود ۷ـ۵ روز فاصله لازم است. زیرا شیرخوار باید به یک نوع غذا عادت کند و بعد غذای جدید اضافه شود. اضافه کردن یک به یک مواد سبب می‌شود اگر کودک ناسازگاری به یک ماده غذایی داشته باشد شناخته شود و بتوان آن را از غذا حذف کرد. همچنین دستگاه گوارش کودک فرصت پیدا کند تا به غذا عادت کند.

*  ابتدا باید غذا رقیق تهیه شود به طوری که غلظت آن کمی‌بیشتر از شیر مادر باشد. سپس به تدریج بر غلظت آن افزوده شود. سفت کردن تدریجی غذا سبب یاد گرفتن عمل جویدن می‌شود.

*  اگر در شروع غذای تکمیلی، شیرخوار به غذای خاصی بی‌میل بود، نباید در خوردن آن پافشاری کرد و می‌توان یک تا دو هفته آن غذا را حذف و سپس دوباره به او داد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت شیر مادر اینجا را کلیک کنید.

توصیه هایی برای تغذیه تکمیلی کودک

توصیه هایی برای تغذیه تکمیلی کودک

تغذیه تکمیلی

هفته اول ماه هفتم :

ضمن ادامه تغذیه با شیر مادر شروع غذای کمکی با فرنی است که روز اول از یک قاشق مربا خوری یک بار در روز آغاز شده و کم کم به دفعات آن اضافه می شود تا روز ششم و هفتم به ۱۲ قاشق مرباخوری می رسد .

هفته دوم ماه هفتم :

در این هفته می توان بادام را به رژیم غذایی کودک اضافه نمود. مانند فرنی از یک قاشق مربا خوری یک بار در روز شروع می شود و تا روز ششم و هفتم به ۱۲ قاشق مرباخوری می رسد. به تدریج دفعات تغذیه با حریره بادام افزایش می یابد ضمن این که تغذیه با فرنی نیز به مقدار کمتر ادامه می یابد.

دو هفته آخر ماه هفتم :

در این هفته ها سوپ به رژیم غذایی کودک اضافه می شود. روز اول ( صبح، عصر، شب ) بعد از تغذیه با شیر مادر ، فرنی یا حریره بادام (۴/۳) و ظهر یک قاشق مرباخوری سوپ داده شود . سپس روز بعد ، ظهر و شب سوپ داده شود و هر روز یک قاشق مرباخوری به مقدار آن اضافه شود . سوپ ابتدا به صورت ساده از گوشت ، هویج ، برنج تهیه می شود و بدون حبوبات می باشد سپس هر سه روز یک بار یک نوع سبزی مانند جعفری گشنیز ، شوید و … یک قاشق مرباخوری روغن مایع یا کره به آن اضافه می شود .

دو هفته اول ماه هشتم :

در این دو هفته علاوه بر برنامه ماه قبل زرده تخم مرغ به رژیم غذایی شیرخوار اضافه می شود . روز اول به اندازه یک نخود از زرده سفت پخته شده را در کمی آب جوشیده یا شیر مادر نرم و حل کرده به شیرخوار بدهید .

هر روز صبح همراه فرنی زرده را بتدریج اضافه کنید تا ظرف ۱۰ روز به یک زرده کامل برسد . پس از این هر روز نصف زرده همراه با ۴-۳ قاشق فرنی یا حریره به شیرخوار بدهید یا روز در میان یک زرده کامل به او داده شود .

بنابراین در این دو هفته شیرخوار دو روز نصف زرده تخم مرغ ، سه وعده ۴-۳ قاشق مرباخوری فرنی یا حریره و دو وعده ۸-۳ قاشق مرباخوری سوپ می خورد .

دو هفته دوم ماه هشتم :

در این دو هفته علاوه بر فرنی و سوپ می توان انواع پوره مثل پوره سیب زمینی ، کدو و هویج را تهیه کرد و به جای یک وعده حریره یا فرنی استفاده نمود .

حبوباتی که هضم آنها آسان است مانند عدس و ماش را می توان به ترکیبات سوپ اضافه کرد .

ماست از این ماه به رژیم غذایی کودک اضافه می شود که می توان بعد از غذا به کودک داد و یا در داخل سوپ یا آش او ریخت .

می توان مقداری نان به دست کودک داد ولی این کار باید با نظارت مادر انجام شود .

پس در این دوره شیرخوار در روز نصف زرده ( یا یک روز در میان ۱ زرده ) ۳ وعده فرنی یا حریره یا پوره و ۲ وعده سوپ ( هر بار ۸-۳ قاشق مرباخوری ) و ماست ( ۴ قاشق مرباخوری ) می خورد .

ماه نهم :

در این ماه میوه به صورت آب میوه تازه اول از یک قاشق مرباخوری در روز همراه با یک قاشق مرباخوری آب ساده و سالم شروع می شود و کم کم به ۶ قاشق مرباخوری آب میوه خالص می رسد .

پس در این دوره شیرخوار زرده تخم مرغ ۳ وعده فرنی یا حریره ۱ بار آب میوه ۲ وعده سوپ و ماست می خورد .

دو هفته اول ماه دهم :

به جای آب میوه می توان از میوه های قابل هضم به میزان یک قاشق مرباخوری ( سیب ، موز ، هلو و … ) شروع نموده و به ۲ قاشق مرباخوری رساند .

در اواخر هفته دوم این ماه یک خرمای رسیده ( بدون پوست و هسته) بعد از غذای ظهر به کودک می توان داد .

به تدریج مقدار سوپ را بر حسب اشتهای کودک می توان هر بار به ۸-۶ قاشق مرباخوری رساند البته باید توجه داشت دادن غذای بیشتر جای شیر مادر را می گیرد که هنوز غذای اصلی اوست .

در این زمان غذاهایی که کودک می تواند با دست بردارد و به دهان ببرد به او داده شود مثل نان ، ماکارونی پخته شده ، تکه های سیب زمینی یا هویج و ….

پس در این دوره شیرخوار ۲ وعده فرنی یا حریره یا نرم شده ، ۲ وعده پوره تکه های نان ، زرده تخم مرغ، ۱ وعده میوه ، سوپ ، ۴ قاشق مرباخوری ماست می خورد .

دو هفته دوم ماه دهم :

سوپ را می توان تنوع بیشتری بخشید و سایر حبوبات علاوه بر عدس ، ماش را به سوپ اضافه کرد .

برای اینکه حبوبات ایجاد نفخ نکند :

قبل از اضافه کردن به سوپ کودک ، ابتدا حبوبات را کاملا بپزید . هنگام مصرف ابتدا آن را با ته قاشق له کنید .

همچنین در این دوره شیرخوار ۱ وعده فرنی یا حریره یا پوره ، تکه های نان ، زرده تخم مرغ ، ۲ وعده میوه نرم شده ، ۲ وعده سوپ و ۴ قاشق ماست می خورد.

ماه یازدهم و دوازدهم :

با توجه به اشتهای کودک می توان به مقدار غذا در هر وعده اضافه نمود.

بعد از یازده ماهگی دادن انواع میوه ها و هچنین ماهی توصیه می شود .

از پایان یازده ماهگی کم کم کودک را به غذای خانواده می توان عادت داد .

تنوع غذایی کودک را می توان بیشتر کرد :

برای وعده صبحانه غذاهایی مانند : شیر برنج و تخم مرغ را می توان تهیه کرد . برای وعده نهار و شام از انواع سوپ و کته یا ماکارونی می توان استفاده نمود. میان وعده صبح یا عصر به کودک آب میوه ، میوه یا نان می توان داد .

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید