آموزش ساخت عروسک دستی با کاغذ

عروسک-های-دستی-(1)

اگر شما مربیان کودک هستید حتما به لحظه هایی در تدریس رسیده اید که دوست داشتید یک عروسک دستی مناسب داشتید تا بتوانید به وسیله ی آن ها به روش نمایشی تدریس کنید . در این پست از سایت نازک شما باشیوه ای بسیار ساده برای ساخت عروسک های دستی کاغذی آشنا می شوید که هم بسیار ساده و جذاب است و اصلا هم وقت گیر نیست و به سادگی در کمترین زمان ممکن ساخته می شود .

روش کار :

یک برگه آچهار مناسب با نوع عروسکی که قصد ساختنش را دارید انتخاب کنید . به عنوان مثال رنگ سبز کاغذ مناسب ساخت یک عروسک دستی قورباغه است .
برگه را از روی عرض به سه قسمت مساوی تقسیم کنید . البته این قسمت بندی با توجه به اندازه دست کسی که قصد نمایش دارد هم می توان تنظیم کرد . اگر روز ساخت در دستتان بیاید به راحتی می توانید اندازه را تنظیم کنید .
قسمت های مشخص شده را به صورت خطوط موازی روی هم تا بزنید و برای محکمی کار چسب بزنید .
در مرحله ی اخر کاغذ را به صورتی که در تصویر زیر مشاهده میکنید تا بزنید .

عروسک-های-دستی-(3)

حالا با اضافه کردن تکه هایی از کاغذرنگی شکل مورد نظر برای اجرای نمایشی در کلاس را بسازید . در زیر نمونه هایی از تصویر سازی های خلاقانه روی این کاغذرنگی را مشاهده می کنید .

عروسک-های-دستی-(7)

عروسک دستی به شکل گاو

عروسک-های-دستی-(6)

عروسک دستی به شکل خوک

عروسک-های-دستی-(5)

عروسک دستی به شکل سگ

عروسک-های-دستی-(4)

عروسک دستی به شکل گربه

عروسک-های-دستی-(2)

عروسک دستی به شکل قورباغه

عروسک-های-دستی-(1)

این عروسک دستی بخاطر سبکی و جذابیتی که دارد برای کار و نمایش شاگردان در کلاس هم مناسب است . پیشنهاد میکنیم ابتدا نقش ها و اجرای ان ها را به دانش آموزان کمرو در کلاس بسپارید .


14 پاسخ به “آموزش ساخت عروسک دستی با کاغذ”

  1. فاطمه رهی می‌گه:

    thanks

  2. نازنین می‌گه:

    خیلی خوب بود برای بچه ها خیلی جالبه

پاسخ دهید