آموزش نقاشی به کودکان دو تا چهار ساله

نقاشی-کامل-کردنی-(1)

در ادامه با روشی برای آموزش نقاشی و پرکردن اوقات فراغت کودکان دو تا چهار ساله آشنا می شوید .

برای کار کردن با فرزند دو تا چهارساله تان روشی را معرفی می کنیم که در عین سادگی بسیار جذاب است .
برای شروع کار ابتدا به تصاویری از مجلات یا روزنامه ها نیازمندید . تصویرهایی که در مجلات می بینید را از وسط نصف کنید . نصفه ی این تصاویر را روی یک برگه کاغذ بچسبانید و از کودک بخواهید که نیمه ی دیگر تصویر را نقاشی و سپس رنگ امیزی کند .
الزامی نیست که کودک نیمه ی دیگر نقاشی را شبیه به نیمه ی چسبانده شده رسم کند . منظور این است که نیمه ی خالی تصویر را با هر نقاشی دیگر که دوست دارد کامل کند .
ممکن است بعضی از کودکان دو ساله با مفهوم این حرف شما آشنا نباشند . بهتر است ابتدا یک نمونه از کار را در جلو دیدگان کودک انجام دهید تا کودک با مفهوم کار آشنایی پیدا کند .

تصویر زیر نمونه ی کامل کردنی یک گربه را نشان می دهد .

نقاشی-کامل-کردنی-(3)

تصویری از دونات که نیمه ی دیگر آن را کودک کامل کرده است . همانطور که واضح است ابتدا والدین نیمه ای از دونات را برای آشنایی کودک نقاشی کرده اند .

نقاشی-کامل-کردنی-(2)

تصویری از یک انسان که به وسیله ی یک کودک کامل گردیده است .

نقاشی-کامل-کردنی-(1)

تصویر نیمه ی یک مبل که کودکی دو ساله آن را کامل کرده است .

نقاشی-کامل-کردنی


6 پاسخ به “آموزش نقاشی به کودکان دو تا چهار ساله”

 1. فاطمه یز دیان می‌گه:

  سلام فاطمه خانم سایت خیلی جالبی دارید خیلی دلم میخواد کارهای دیگه شما در رابطه با کودکان روهم ببینم . دست مریزاد خسته نباشید.

 2. یسنا می‌گه:

  سلام خسته نباشید..من پسر چهار ساله ای دارم که متاسفانه هنوز نمیتونه اسم رنگها رو به خاطر بسپاره …..اول فکر میکردممشکل کورنگی داره بعد متوجه شدم که اشتباه میکردم و از اون نظر مشکلی نداره …نمیدونم مربوط به حافظه اش میشه یا نوعی اختلال یادگیری …خیلی نگرانم …ممنون میشم راهنماییم کنید

 3. شادی می‌گه:

  سلام پسر من ۲سال و۳ ماهشه و خیلی علاقه مند به نقاشیه ولی من نه علاقه به نقاشی داشتم هم اینکه اصلا نقاشیم خوب نیست.می خواستم بدونم چطور می تونم بهش کمک کنم که بتونه تو علاقش پیشرفت کنه؟؟؟

 4. ناشناس می‌گه:

  خوبههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

 5. مریم می‌گه:

  سلام من از طریق سایت شما به کودکم آموزش میدم من سایت شما رو دوست دارم از شما بابت این سایت ممنون و متشکرم

پاسخ دهید