ایده ای برای نقاشی گروهی دانش آموزان در کلاس

نقاشی گروهی کودکان

اگر شما با گروهی از دانش آموزان و یا کودکان در یک فضا مثل کلاس درس ، کانون های فرهنگی و هنری و … سر و کار دارید در این پست ما ایده ای را برای تقویت همبستگی و حس مشارکت بین کودکان به صورت یک نقاشی دسته جمعی ارائه کرده ایم که در ادامه این پست آن را ملاحظه خواهید کرد .

روش کار :

ابتدا به تعداد دانش آموزان کلاس کاغذهای مربع شکلی را برش بزنید . با توجه به سن هنرآموزان اندازه ی این کاغذ را تعیین کنید . اندازه گیری باید طوری باشد که کودک هنگام رنگ آمیزی احساس خستگی نکند . به عنوان مثال در تصویر زیر یک کاغذ ۴ اینچی یعنی حدود ۱۰ سانتی متری برای کار کردن کودکان هشت تا نه سال انتخاب شده است .

نقاله را طوری روی برگه بگذارید که بتوان کمان های آن را به آسانی با توجه به مرکز نقاله که روی گوشه ی کاغذ است ، رسم کرد . برای همه ی شاگردان این کار را انجام دهید .

نکته : اگر کاغذ انتخابی شما مربع نباشد به عنوان مثال مستطیل شکل باشد در آخر تابلوی نقاشی گروهی دانش اموزان منطم نخواهد بود . پیشنهاد میکنیم حتما از کاغذهای مربع شکل استفاده کنید .

نقاشی گروهی کودکان (2)

پس از رسم کمان های موازی برگه ها را در اختیار بچه ها بگذارید و از ان ها بخواهید که نقش و نگارهای دلخواه خود را روی برگه رسم کنند و در رنگ امیزی کردن جای خالی بدون رنگ باقی نگذارند .

نقاشی گروهی کودکان (1)

در آخر نقاشی های بچه ها را به صورت چهارتا چهارتا در کنار هم بگذارید تا دایره هایی از این کمان ها ایجاد شود .

اگر تعداد کودکان هنرآموز برای این فعالیت زیاد نیست می توانید از هر کودک بخواهید تا دو تا سه تا از این نقاشی ها را رسم کند .

نقاشی گروهی کودکان

امیدواریم از ایده ی امروز سایت نازک لذت برده باشد و در کنار کودکان لحظات خوبی را رقم بزنید .


4 پاسخ به “ایده ای برای نقاشی گروهی دانش آموزان در کلاس”

 1. Dina می‌گه:

  خیلى قشنگ بود
  ممنون تنوع شد

 2. مربی می‌گه:

  فقط بایدگفت مرحبااااااااااااااا

 3. ناصح می‌گه:

  مطالبتون حرف نداره واقعا ممنونم.

 4. sanaz می‌گه:

  ممنونم خیلی زیباس

پاسخ دهید