خیاطی برای کودکان

کار با نخ و سوزن کودکان

کودکان مخصوصا دختربچه ها به کار کردن با نخ و سوزن خیلی علاقمندند . در ادامه این پست ایده ای برای کار کردن برای کودکانی که به نخ و سوزن و خیاطی کردن علاقمندند ارائه گردیده است .

روش کار :

ابتدا از ظروف یکبار مصرف یونولیتی دورریختنی برای این کار ساتفاده کنید . ظرفهای نگهدارنده ی غذا برای این فعالیت مناسبند . درب ظرف ها را با قیچی از ظرف جدا کنید و پس از شست و شو آن را به کودکان بسپارید .

برای رعایت نکات ایمنی کار کردن با سوزن نکاتی را به کودکان گوشزد کنید . نکاتی مانند :
نوک تیز سوزن برای انگشتان یا هر جای دیگر بدن ضرر دارد و باعث آسیب دیدن می شود .
از انداختن و پرت کردن سوزن در محیط خودداری کند و همیشه سوزن را در یک محل امن نگهداری کند .
از سوزن به عنوان وسیله ای برای تهدید دیگران استفاده نکند .

اگر به سوزن های پلاستیکی دسترسی ندارید از سوزن های درشت برای این کار استفاده کنید . نخ کاموا یا کوبلن برای فعالیت خیاطی کودکان در سنین پایین مناسب تر است .

برای کودکان زیر پنج سال بهتر است از قبل ، نقاشی ای را که قصد دوخت و دوز آن را دارید روی درب ظرف یکبار مصرف مشخص کنید . بهتر است از نقاشی هایی استفاده شود که کودکان با میل بیشتری به فعالیت در این زمینه بپردازند .

کار با نخ و سوزن کودکان (1)

خیاطی کردن و کار با نخ و سوزن در کودکان موجب ایجاد هماهنگی بین دست و چشم کودک شده و این روزها بسیاری از مشاورین کودک برای حل برخی مشکلات حسی و حرکتی کودکان از این گونه فعالیت ها استفاده میکنند . برای کودکانی که در زمینه ی املانویسی مشکل دارند هم این فعالیت توصیه می گردد .

کار با نخ و سوزن کودکان

 در آخر تابلوهایی نخ دوز کودکان را به دیوار اتاق بیاویزید تا حس اعتماد به نفس را در کودک تقویت کنید .


13 پاسخ به “خیاطی برای کودکان”

  1. اشا می‌گه:

    بد نبود اما میتونست بهتر باشه

پاسخ دهید