آموزش ساخت عروسک با جوراب زنانه (قسمت اول)

عروسک-با-جوراب-نازک-(57)

چند روز پیش روش ساخت بسیار ساده ی یک عروسک خوشگل جورابی را در اینترنت دیدم و تصمیم گرفتم که این عروسک را برای دخترم بسازم . اینقدر این عروسک جورابی خوشگل و خوش دست شد که حیفم آمد این پست را با شما به اشتراک نگذارم . از آن جا که دلم می خواست شما به خوبی با مراحل ساخت این عروسک آشنا شوید ، تصاویر زیاد وگویایی از آن آماده کرده ام که سعی می کنم در دو یا سه قسمت به صورت روزانه آن را آموزش دهم . آموزش قسمت اول ساخت عروسک با جوراب زنانه را در ادامه دنبال کنید .

مهمترین وسلیه ی مورد نیاز برای ساخت این عروسک ها جوراب ساق کوتاه زنانه به رنگ برنزه و ترجیحا از جنس پنبه است که خاصیت کشسانی خوبی داشته باشد . همچنین شما به پنبه ی مرغوب ، نخ و سوزن و دو یا سه لنگه جوراب دورریختنی از هر جنس دیگر نیاز دارید .

روش کار :

ابتدا دو گلوله پنبه ای آماده کنید که یکی از دیگری کوچکتر باشد .

عروسک-با-جوراب-نازک-(1)

ابتدا گلوله بزرگتر را داخل جوراب بگذارید .

عروسک-با-جوراب-نازک-(2)

بعد نوبت به گلوله کوچکتر پنبه می رسد که در داخل جوراب قرار بگیرد .

عروسک-با-جوراب-نازک-(3)

کمی پنبه ها را فشرده کنید و بالای جوراب را با همان جوراب گره بزنید .

عروسک-با-جوراب-نازک-(4)

در این قسمت نوبت به جدا کردن سر از تن عروسک می رسد . سوزن را نخ کنید و دور جوراب در محل یکی شدن دو گلوله پنبه اولیه که داشتیم ، کوک های ریز بزنید .

عروسک-با-جوراب-نازک-(6)

بهتز است که نخ را دو یا سه لا داخل سوزن بگذارید تا عروسک دستسازتان استحکام کافی داشته باشد . در این مرحله نخ را بکشید تا سر و تن عروسک جورابی از هم جدا شده و محدوده ی آن مشخص شود .

عروسک-با-جوراب-نازک-(7)

حالا نوبت دوخت پاهای عروسک است . نخ دو یا سه رشته ای را به صورت دایره ای در جهت مخالف گره یعنی در قسمت مشخص شده ی تن عروسک کوک بزنید .

عروسک-با-جوراب-نازک-(8)

سپس نخ را بکشید تا پای عروسک شکل بگیرد . بهتر است برای ظرافت کار همیشه دوخت را از قسمتی که به عنوان  پشت سر عروسک در نظر گرفته اید شروع کنید .

عروسک-با-جوراب-نازک-(9)

پای دوم عروسک را هم به همین روش بدوزید . سپس از قسمت زیرین کار بین دو تا پای عروسک سوزن و نخ را عبور داده تا کمی پایینتر از قسمت وسط شکم عروسک ، تا ناف عروسک را بسازید .

عروسک-با-جوراب-نازک-(11)

توجه داشته باشید که برای قسمت پشت عروسک نخ باید روی کار باشد .

عروسک-با-جوراب-نازک-(12)

به این ترتیب شما قسمت پشت عروسک را می سازید .

عروسک-با-جوراب-نازک-(13)

این از آموزش قسمت اول عروسک سازی با جوراب زنانه . انشالله در قسمت بعدی روش کار کردن روی صورت عروسک را آموزش خواهیم داد .

آموزش ساخت عروسک جورابی  قسمت اول

آموزش ساخت عروسک جورابی قسمت دوم

آموزش ساخت عروسک جورابی قسمت سوم


80 پاسخ به “آموزش ساخت عروسک با جوراب زنانه (قسمت اول)”

  1. پریسا می‌گه:

    سلام من میخوام ییادت بگیرم تا کمک خرج خانوادم باشم لطفا بگید باید چیکار کنم خیلی دوست دارم یاد بگیرم واز طریق این کار کمک خدج خانوادم باشم .ممنون لطفا پاسخ بدید

  2. پری ناز می‌گه:

    سلام.کارها بسیارزیبا هستم.برای فروش هم دارید؟

  3. amir می‌گه:

    عالی و بسیار ساده بود ممنونم

پاسخ دهید