تزیین گیره چوبی به شکل سنجاقک

تزیین گیره چوبی

برای آویزان کردن نمونه کارهای کودکان از طناب و نخ های متصل به دیوار دنبال گیره های چوبی یا پلاستیکی فانتزی می گردید ؟ زیباترین ها و جذاب ترین ها را می توانید با دستان توانمند خودتان بسازید . ادامه را دنبال کنید .

ابتدا گیره ی چوبی مناسبی را برای تزیین در نظر بگیرد . روی مقوای ضخیم یا معمولی بالهای سنجاقک را به شکل زیر ترسیم کنید . بال را قیچی کرده و مقوا جدا کنید . مقداری چسب مایع روی بال سنجاقک پخش کنید و روی بال مقداری اکلیک براق بپاشید . بهتر است این کار را با نمکدان انجام دهید تا در مصرف اکلیل ها صرفه جویی صورت بگیرد .

از این بال ها در رنگ های متفاوت بسازید و بگذارید که خشک شود . سپس گیره ی لباس چوبی را برداشته و مانند تصاویری که در زیر مشاهده می کنید رنگ آمیزی کنید . چشم های سنجاقک را می توانید از چشم های عروسکی استفاده کنید و اگر به آن دسترسی ندارید از دانه های لوبیا و … هم می شود استفاده کرد .

روش دیگر رنگ آمیزی بال های پروانه به شکلی که براق باشد ، استفاده از نمک رنگ شده به جای اکلیل است . نمک هم به کار شما زیبایی خاصی می بخشد .

تزیین گیره چوبی (2)

بال ها را گیره چسب بزنید و از این پس کارهای هنری و اموزشی بچه ها را با این سنجاقک های خوشگل به طناب بیاویزید .

تزیین گیره چوبی

توصیه میکنیم که برای تقویت حس اعتماد بنفس کودکان در یک گروه مثل کلاس های مدرسه یا مهدکودک حتما نمونه فعالیت بچه ها را به بند بکشید تا فعالیت کودک در معرض دید دیگران قرار بگیرد . بچه ها درباره ی کارهای یکدیگر نظر می دهند و درباره ی نمونه ی فعالیتی که انجام داده اند با هم ارتباط برقرار می کنند .

تزیین گیره چوبی (1)


4 پاسخ به “تزیین گیره چوبی به شکل سنجاقک”

 1. مونا می‌گه:

  خیلی ممنون ایده ی جالبیه ولی دیگه در چه جاهایی به غیر از اویزون کردن بدرد میخوره؟

 2. درسين می‌گه:

  واقعاً زیلا و جالب بود. متشکرم

 3. الهه ی ناز می‌گه:

  خیلی خیلی خوشم اومد.متشکرم

 4. معنوی می‌گه:

  من یک معلم کاروفناوری هستم از سایت شما خیلی خوشم اومد و حتما به شاگردانم معرفی میکنم و به آن ها آموزش خواهم داد ممنون

پاسخ دهید