آموزش نقاشی گروهی

آموزش نقاشی به شیوه گروهی

برای ایجاد تعامل و همکاری بین کودکان پیشنهاد می کنیم گاهی اوقات برنامه رو طوری تنظیم کنید که بچه ها در کنار یکدیگر فعالیتی سالم و دور از زد و خورد را انجام دهند . یکی از این شیوه های مسالمت امیز نقاشی های گروهی است . در ادامه ایده ای برای نقاشی گروهی ارائه گردیده است .

کاغذ یا مقواهای بزرگ را روی میز بچه ها پهن کنید . بچه ها را به گروه های سه تا چهار نفره تقسیم کنید . رنگ سیاه گواش و قلم مو در اختیار بچه ها بگذارید و از آن ها بخواهید که ابتدا طرح های ساده مثل قلب ، ستاره ، اشکال هندسی و … با رعایت حدود اندازه ی پیشنهادی شما روی مقوا رسم کنند . سپس این اشکال را با خطوط به هم ربط دهند .

آموزش نقاشی به شیوه گروهی (3)

در مرحله ی بعد از بچه ها بخواهید که با رنگ هر کدام از خانه های را به دلخواه خود رنگ آمیزی کنند . شاید در مراحل اولیه کار بچه ها از کارشان احساس رضایت نداشته باشند ولی وقتی طرح نقاشی کم کم کامل شد زیبایی ان به چشم خواهد آمد .

بهتر است این فعالیت را در چند جلسه و در چند مرحله انجام دهید . دستان کوچک بچه ها خیلی زود خسته می شوند و قلم مو هم بخاطر وزنی که دارد در این امر بدون تاثیر نیست .

آموزش نقاشی به شیوه گروهی (1)

پس از پایان کار از بچه ها بخواهید که دوباره با رنگ سیاه حاشیه هایی که پاک شده اند را پررنگ کنند تا طرح زیبایی بیشتری از خود به نمایش بگذارد .

آموزش نقاشی به شیوه گروهی

در تصویر زیر نمونه کار گروهی کودکان را مشاهده ی کنید . از این مقواهای بزرگ رنگی می توان در کلاس به عنوان تابلوی اعلانات و … استفاده کرد . حتی استفاده بدون هیچ موردی و فقط برای تزیین از این نقاشی ها هم کلاس و محیط کار کودکان را زیباتر می کند .

آموزش نقاشی به شیوه گروهی (2)

 


4 پاسخ به “آموزش نقاشی گروهی”

 1. Dina می‌گه:

  سلام ممنون .
  واقعا خوب بود واقعا کار خیلى خوبی بود تنوع شد

 2. زهرا قدمی می‌گه:

  سایتتون عالیه.واقعا کمکم کرد.ممنون

 3. مروارید می‌گه:

  سلام خسته نباشید.آموزش نقاشی شما خیلی جالب و قابل استفاده می باشد.خسته نباشید. به وبلاگ ما هم سر بزنید.

 4. مهرنوش می‌گه:

  واقعاعالی بود بازم از این کارهای گروهی با تنوع بزارین تا ما هم بتونیم ایده بگیری.

پاسخ دهید