فعالیت تکه چسبانی (کولاژ) کودکان

فعالیت تکه چسبانی (کولاژ) کودکان

 

تکه چسبانی یکی از فعالیت های هنرمندانه دانش اموزان در مقطع ابتدایی محسوب می شود . کودک در این فعالیت کار با قیچی را یاد می گیرد و حجم سازی و درک از فضا را با این فعالیت تمرین می کند . وقتی کودکی قیچی را بر میدارد و شروع به چیدن یک تکه از پارچه به شکل مخصوصی از آن چه جلوی رویش روی برگه است می کند در واقع در حال تمرین درک فضاسازی است و با کوچک و بزرگ کردن تکه پارچه یا کاغذ آن را مناسب فضای مورد نظرش روی کاغذ می کند .

 

 

در فعالیت تکه چسبانی علاوه بر چسباندن تکه های کاغذ یا پارچه روی زمینه ی کار می توان از نخ های رنگی ، چوب کبریت ، مهره ، پولک ، دکمه های رنگی و … برای آرایش دادن کامل به کار هم استفاده کرد . این فعالیت یکی از برنامه های هنری دانش آموزان در مقطع ابتدایی محسوب می شود .

فعالیت تکه چسبانی (کولاژ) کودکان

بری این فعالیت ابتدا نقشی رو کاغذ پیاده می شود . می توان از تصاویر زیبای چاپی هم برای این کار استفاده کرد . سپس مواد و وسایل لازم برای این کار در اختیار کودک قرار می گیرد . چنان چه کودک قصد کار کردن با پارچه را دارد قیچی کمک کار او برای برش زدن پارچه است . اما اگر از کاغذ در این فعالیت استفاده می کند بهترین گزینه برای برش زدن کاغذ انگشتان دست است . شکل سازی و کولاژ با کاغذ همیشه زیبایی مخصوص به خود را دارد . توجه داشته باشید که اگر این فعالیت را در یک گروه از کودکان انجام می دهید کولاز و فعالیت تکه چسبانی هیچ کدام از بچه ها را با یکدیگر مقایسه نکنید .

فعالیت تکه چسبانی (کولاژ) کودکان

تور هم گزینه ی مناسبی برای افزودن تزیینات به کولاژ کودکانه است .

فعالیت تکه چسبانی (کولاژ) کودکان

 


4 پاسخ به “فعالیت تکه چسبانی (کولاژ) کودکان”

 1. فاطمه می‌گه:

  خیلی عالیه!!!!!!!!!!!!!!!

 2. زهرا می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  ممنون بابت سایت خوبتون
  لطفا میشه الگو ها رو واسم ایمیل کنید .

 3. نسترن می‌گه:

  سلام خیلی خوب بود.میشه الگوی چندتا عروسک های نمایشی تون رو برام بفرستید

 4. اولدوز می‌گه:

  سلام با افتخار لینک شدید
  میشه برام چند نمونه نقاشی دربارهی مرقد امام رضا و کارخانه پارچه بافی و کارخانهی بلورسازی(اجتماعی سوم مکانهایی که آقای هاشمی و خانواده اش از اونجا گذشتند)تکلیف درسی برا آیداست برا آخرسال برافردا میخواماگه داشته باشید

پاسخ دهید