فواید مصرف ماهی برای کودکان

فواید مصرف ماهی برای کودکان

ماهی ماده غذایی بسیار مفید و لازم در برنامه غذایی می باشد

که از ارزش تغذیه ای بسیار بالایی برخوردار می باشد مصرف دو وعده غذایی ماهی در برنامه غذایی هفتگی توصیه می شود دو وعده غذایی ای که یکی از آنان شامل ماهی های چرب باشد و در هر بار برای هر نفر ۱۵۰ گرم ماهی در نظر گرفته شده باشد.

فواید مصرف ماهی برای کودکان

فواید مصرف ماهی برای کودکان

بر اساس تحقیقات پژوهشگران موسسه ملی‌ ‌تحقیقات بهداشتی آمریکا، مصرف ماهی و دیگر غذاهایی دریایی در دوران بارداری موجب‌ ‌باهوش‌تر شدن کودکان و رشد بهتر مهارت‌های آنان می‌شود.

 به گزارش رویترز، مصرف ماهی و غذاهای دریایی در هفته کمتر از ۳۴۰ گرم (میزان سفارش شده سازمان‌های بهداشتی آمریکا)، کودکان آنها را از ابتلا به مشکلات رشدی محافظت نمی‌کند.
فواید مصرف ماهی برای کودکان

فواید مصرف ماهی برای کودکان

 

ماهی منبع خوبی برای پروتئین بدن می باشد که براحتی قابل هضم و جذب در بدن است. ماهی حاوی ویتامین های گروه ب می باشد که موجب سلامت سیستم عصبی بدن می شوند.

ماهی منبع خوبی از روی مورد نیاز بدن می باشد روی در رشد جسمانی تأثیر فراوان می گذارد کمبود روی در دوران بلوغ کوتاهی قد و تأخیر بلوغ جنسی را به همراه دارد.

این درحالی است که زنانی که غذای دریایی مصرف نمی‌کنند درواقع با محروم کردن‌ ‌کودکان خود از مواد غذایی لازم وحیاتی رشد مغزی آنها ، به نوزادان خود آسیب وارد‌ ‌می‌کنند.

 دراین تحقیق که در دانشگاه بریستول انجام شد، کودکانی که مادرانشان در دوران بارداری ماهی بیشتری ‌مصرف می‌کنند، مهارت‌های ارتباطی واجتماعی بهتری داشته ودرسن ۷ سالگی بهتر رفتار کرده و در سن هشت سالگی از ضریب هوشی کلامی بالاتری برخوردارند.

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید