آموزش الگوها در کلاس اول ابتدایی

تمرین-الگوی-کلاس-اول در کتاب ریاضی تالیفی پایه اول ابتدایی تمرین هایی با با نام الگوها برای کودکان آمده است . این تمرین ها که اه******** خیلی عالی را دنبال می کنند حتی برای بچه های پیش از دبستان هم مناسب است . در ادامه ایده ای برای بازی کردن همراه با آموزش کودکان را دنبال کنید .

نام بازی : الگو را ادامه بده .

بازی الگو را ادامه بده به صورت پراکنده در کتاب ریاضی پایه اول ابتدایی آمده است . هدف از این بازی توسعیع تفکر منطقی کودک ، گسترش قدرت بینایی و توجه و تمرکز کودک است . همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید کودک با شناسایی الگوی دوشکلی ، سه شکلی ، چهارشکلی و … باید الگو را ادامه دهد .

اگر با گروهی از کودکان کار می کنید بهتر است از موادی استفاده کنید که کارایی و دوام داشته باشد . به عنوان مثال در تصویر زیر از بطری های پلاستیکی دورریختنی مواد شوینده برای ساخت اشکال در رنگ های مختلف استفاده شده است . توصیه می کنیم قبل از استفاده از این اشکال حتما ان ها را خوب شستشو دهید .

روی نوارهای مقوایی شکل های منظمی مثل زیگزاگی ، پلکانی و یا خطوط صاف رسم کنید . بهتر است که از رنگ سفید برای زمینه ی کار استفاده شود . خطوط را درشت رسم کنید و برای این که در دست بچه ها مقواها دوام بیاورد روی آن ها را با چسب بپوشانید .

قبل از این که آموزش را در کتاب ریاضی کلاس اول شروع کنید در قالب یک بازی بسیار شیرین این تمرین ها را با کودکان کار کنید . اطمینان داشته باشید که آموزش همراه با بازی بسیار اثربخش تر خواهد بود .

تمرین-الگوی-کلاس-اول


9 پاسخ به “آموزش الگوها در کلاس اول ابتدایی”

 1. سعید می‌گه:

  دیگه یه ملیون حقوق که این همه فعالیت نمیخواد… همین شماهایید که باعث شدید ما معلم ها گشنه بمونیم…

 2. fereshtehrazavi می‌گه:

  سلام من معلم پیش دبستانی هستم لطفا آموزشهای مربوط به این سن را هم در سایت بگذارید مخصوصا آن دسته از آموزشهایی که پیش زمینه ای برای کلاس اول است ومن می توانم دانش آموز را برای یادگیری آماده کنم(منظورم این هست که یک پیش زمینه ای در ذهنش داشته باشد)ممنون

 3. اسماعیلی می‌گه:

  با سلام من معلم کلاس اول هستم و از کاردستی های زیبای شما در کلاس استفاده می کنم.ضمنا خیلی وقت پیش سایت شما را در وبلاگم لینک کرده ام.

 4. رباب می‌گه:

  عالی بود. دست شما درد نکنه.

 5. امیرطاها می‌گه:

  با سلام پسر من کلاس اوله و کمی توی قرینه و این جور موارد مشکل داره امیدوارم با کمک شما بتونم آموزش بهتری داشته باشم

 6. ناصح می‌گه:

  با سلام مطلبتون مفید بود خیلی ممنون. لطفا بازم از این نوع مطالب مخصوصا برای آموزش کلاس اولی ها قرار بدید. سپاسگذارم

 7. گل ختمی می‌گه:

  سلام ممنون از مطلب مفیدتون من امسال معلم کلاس اول شدم خیلی دوست دارم از ایده های تازه برای اموزش استفاده کنم امیدوارم باز هم مطالب بهتری دراینجا ببینم

 8. محمود می‌گه:

  سلام
  با مطلب ” انشای طنز ( خارجی ها ) ” به روزم
  و منتظر نظر ارزشمند شما[نیشخند]

پاسخ دهید