عروسک سازی با جوراب های پاشنه دار

روش-ساختن-عروسک-جورابی-(8) این عروسک های ام کا دوست داشتنی با جوراب های پاشنه دار ساخته شده اند . د رادامه روش ساده ی ساخت این عروسک ها را دنبال کنید .

یک لنگه جوراب برای ساخت عروسک کافی است . اما در این نوع از عروسک رنگ پاشنه ی جوراب مهم است چون پاشنه در واقع صورت عروسک را می سازد .

جوراب مثل تصویر زیر باز کرده و از قسمت رنگی جلوی انگشتان و کشباف بالا قیچی کنید .

روش-ساختن-عروسک-جورابی

سپس جوراب را وارو کرده و برخلاف دفعه ی اول تا بزنید ، طوری که پاشه در جلوی جوراب قرار بگیرد . سپس با نخ و سوزن قسمت انگشتان جوراب را به شکل یک هفت باز دوخت کنید .

روش-ساختن-عروسک-جورابی-(3)

جوراب را برگردانده و از پنبه پر کنید . استفاده از پنبه های مصنوعی بخاطر یکدست و صاف بودنشان در عروسک سازی بهتر جواب می دهد و نتبجه ی زیباتری را به کار می بخشد .

روش-ساختن-عروسک-جورابی-(6)

حالاا ز فوم عروسک سازی دو شکل قلب که هر کدام تقریبا هم اندازه با سر عروسک است و به هم چسبیده اند را برش بزنید . از تقارن برای برش استفاده کنید . سپس دو قلب را روی هم گذاشته و بدوزید و از مقدار کنی پنبه به اندازه ی یک بالش کوچک برای پرکردنش استفاده کنید .

روش-ساختن-عروسک-جورابی-(2)

دست های عروسک را هم بسازید .

روش-ساختن-عروسک-جورابی-(7)

پاهای عروسک که به شکل قلب بودند و دست های باریکش را به عروسک بدوزید . دست ها بهتر است از قسمت گردن وصل شود تا در مرحله ی بعد محل دوختگی را با روبان بپوشانید .

کشباف جوراب را که د رمرحله ی اول کار برش زدید در سر عروسک قرار دهید . به میل خود این کشباف را از جلوی سر یا از پشت رو به جلو در سر عروسک قرار دهید و دو آن را چند تا کوک ریز بزنید .

برای دوخت چشم ها و دهان عروسک سوزن را از زیر گردن عروسک عبور دهید تا ظرافت کار شما حفظ شود .

روش-ساختن-عروسک-جورابی-(8)

روبانی را دور گردن عروسک گره بزنید تا زیبایی کار عروسک سازی بیشتر به نظر برسد .

به همین سادگی عروسک های جورابی فانتزی زیبا بسازید .

روش-ساختن-عروسک-جورابی-(4)


11 پاسخ به “عروسک سازی با جوراب های پاشنه دار”

  1. انیشتین2000 می‌گه:

    فکرش به مخ هر
    ادم ********ی هم میخوره یه چیزی میخوام که درست کردنش آسون باشه واقعا سخته درست کردنش راستی عزیزم تو خیلی خوش سلیقه ای ما چیکار کنیم ؟بیاستعدادیم

پاسخ دهید