معرفی پرگار با نقاشی به کودکان

نقاشی-با-پرگار-(2) کودکان در کلاس سوم ابتدایی با پرگار و روش کار کردن با آن آشنا می شوند . برای دلچسب کردن آموزش و همچنین ایجاد رابطه ی عاطفی بیشتر بین درس ریاضی و هنر توصیه میکنیم ادامه را به عنوان روشی از تدریس در کلاس دنبال کنید .

آموزش همراه با بازی طرفداران زیادی بین مربیان و متخصصانی دارد که با کودکان سر و کار دارند . اینجا قصد معرفی یک شیوه ی بسیار جذاب برای تلفیق ریاضی و هنر در معرفی یکی از وسایل کمک اموزش درس ریاضی به نام پرگار داریم .

برای این نقاشی به آبرنگ و یک پرگار نیاز دارید که به جای نوک مدادی آن یک برس قلم مو قرار گرفته است .

نقاشی-با-پرگار-(7)

برس قلم مو را داخل آبرنگ زده تا رنگی شود .

نقاشی-با-پرگار-(3)

نوک تیز پرگار را روی کاغذ گذاشته و با باز و بسته کردن دهانه ی پرگار از روی مرکز ، دایره هایی با قطرهای متفاوت ولی هم مرکز ایجاد کنید .

نقاشی-با-پرگار-(2)

بهتر است برای این فعالیت کاغذهای A3 در اختیار بچه ها قرار گیرد و از قبل به بچه ها بگویید که امروز قصد داریم تابلوهای فانتزی با دایره  بسازیم . سپس کودکان را تشویق کنید تا سلایق خود را به کار برده و ایجاد نقش کنند . در این بین ممکن است کودکی باشد که هنوز کار کردن با پرگار را خوب بلد نباشد . دستان کودک را گرفته و حرکات منظم برای رسم یک دایره با پرگار را به او یاد بدهید . فراموش نکنید که همیشه فرصتی برای یادگیری در اختیار کودک بگذارید . ممکن است کودکی بعد از ۱۰۰ دایره ی کج و ناهماهنگ به موفقت برسد و حرکات دستش برای رسم یک دایره ی منظم هماهنگ شود .

نقاشی-با-پرگار-(5)

نمونه کارهای بچه ها را در کنار هم روی دیوار کلاس بچسبانید و از آن ها به عنوان زمینه ای برای یادداشت ها ، نمونه تکالیف ودیگر فعالیت های خلاقانه در تدریس استفاده کنید .

نقاشی-با-پرگار

نقاشی-با-پرگار-(6)

شما اگر ایده ای در آموزش به کودکان دارید برای ما بفرستید تا نام خودتان در سایت منتشر شود . ایمیل ما info@nazak.ir است .


11 پاسخ به “معرفی پرگار با نقاشی به کودکان”

  1. زهرا می‌گه:

    سلام.بسیار ایده عالی بود اگر ازمباحث دیگر هم خلاقیتی دارید لطفا بگذارید.ممنون

پاسخ دهید