دلایل ********که نوزاد و درمان آن

دلایل ********که نوزاد و درمان آن

نام پزشکی ********که singultus است ********که یک عمل انعکاسی است و بدان معنی است که شما هیچ کنترلی بر آن ندارید. ********که معمولا جدی نیست و در بسیاری از موارد فقط برای چند دقیقه وجود دارد مشکلات شایع گوارشی مثل نفخ و سوء هاضمه سبب ********که می شود. در موارد نادر، ********که می تواند برای مدت زمان طولانی دوام داشته باشد.

********که یک ناراحتی بی ضرر دستگاه گوارش می باشد که می تواند در تمامی سنین اتفاق بیفتد. حتی در شکم نیز ممکن است اتفاق بیفتد. ********که در واقع انقباضات یا اسپاسم های قوی دیافراگم است .(همان ماهیچه هایی که هنگام تنفس عمیق شما، باز و بسته شده و بالا و پایین می روند).

درمان ********که نوزاد

درمان ********که نوزاد

با این حال که بدون درد هستند و معمولاً نشانه ای از بیماری را به همراه ندارند، اما برای یک نوزاد می تواند نگران کننده و عجیب به نظر برسد.

در اینجا چند روش برای آرام کردن ********ه نوزاد شما پیشنهاد شده است:

وقفه هایی که بین ********که های او ایجاد می شود را یادداشت کنید
چه شرایطی باعث ایجاد ********که می شود؟ آیا در طول شیر خوردن یا زمان اندکی بعد از آن اتفاق می افتد؟ ********که ای بر اثر شیرخوردن ایجاد می شود، کاملاً رایج است به این دلیل که ماهیچه های دیافراگم در ارتباط نزدیکی با شکم قرار دارند. اگر ارتباطی بین شیر خوردن و ********که کردن پیدا کردید، استراتژی های پیشگیرانه تغذیه ای زیر را به کار بگیرید.
وعده های غذایی او را به دو مرتبه افزایش دهید و میزان هر وعده را به نصف کاهش دهید
زیاده روی در غذا دادن به کودک یکی از علل شایع در بروز ********که می باشد. اگر معده خیلی سریع پر شود و ورم کند، این موضوع می تواند ماهیچه های دیافراگم را دچار گرفتگی و اسپاسم کند. هنگام تغذیه با شیر مادر، سعی کنید به آرامی این کار را انجام دهید، و شیردهی را متوقف کنید تا آروغ نوزاد خود را هنگام جابه جایی از یک سینه به سینه دیگر بگیرید. و یا اگر با شیشه به او شیر می دهید، در میانه آن مکثی کنید، آروغ نوزاد را بگیرید و بعد از چند دقیقه به دادن شیر ادامه دهید

درمان ********که نوزاد

درمان ********که نوزاد

مانع بلیعدن هوا توسط نوزاد شوید

نوزادان معمولاً در طول شیر خوردن علاوه بر اینکه خیلی سریع و زود شیر را قورت می دهند، مقادیر زیادی از هوا را نیز می بلعند، که این کار باعث تورم و باد کردن شکم آنها می شود. تکنیک های لازم در طول شیردهی را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که لب های کودکتان به اندازه کافی باز شده باشد و نه فقط سر سینه بلکه حاله رنگی دور سینه شما را در بر گرفته باشد.

به نوزاد خود گوش بدهید، با این کار صداهای زیادی که شامل قورت دادن شیر و بلعیدن هوا می باشد را از او می شنوید. اگر با شیشه به او شیر می دهید، شیب بطری را با زاویه ۴۵ درجه تنظم کنید، با این کار هوا به پایین بطری خواهد رفت. یا می توانید از بطری هایی که دارای کیسه های تاشو می باشند، استفاده کنید که با این کار بلعیدن هوا توسط نوزاد خود را به حداقل می رسانید.
در نهایت، در طول شیردهی از درست نشستن او بر روی پا و یا دامن خود اطمینان حاصل کنید (در یک زاویه۳۰ تا ۴۵ درجه) ، به این دلیل که این کار از جمع شدن باد در شکم او جلوگیری خواهد کرد. بعد از خودن شیر، او را به مدت ۲۰ دقیقه به حالت نشسته نگه دارید تا هواهایی که بلعیده شده به سمت بالای شکم او بیاید و این کار باعث از بین رفتن فشار بر دیافراگم شده و نوزاد شروع به آروغ زدن  می کند.

********که می تواند ناشی از  رفلاکس باشد؟
********که مداوم می تواند نشانه ای از رفلاکس معده به مری در نوزاد شما باشد، که یک بیماری شایع و معمولاً موقتی است که در آن نوزادان برخی از محتویات معده خود را به مری بر می گردانند، درد دارند و اغلب ********که می کنند. علائم دیگری که نشان می دهد نوزاد شما از رفلاکس رنج می برد، شامل بیداری های شبانه و دردناک، رفتاری شبیه به کولیک، درد گرفتن شکم پس از شیردهی و تف کردن می باشد. اگر نگران این هستید که نوزاد شما رفلاکس دارد، حتماً با دکتر خود م******** کنید.
در اکثر موارد، ********که نوزاد شما با تکمیل و شکل گرفتن دستگاه گوارش او، از نظر شدت و تعداد کم خواهد شد.

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید