درمان آسان بیماری عفونی کودک

درمان آسان بیماری عفونی کودک

این روزها بتدریج شاهد گرم‌تر شدن هوا و تعطیلی مدارس، تغییر رفتارها و طولانی‌تر شدن زمان حضور کودکان در خارج از خانه هستیم.

از طرف دیگر، چنین اتفاقاتی در برخی موارد باعث تغییر وضع بیماری ها در کودکان و بویژه بروز عفونت های ویروسی و همراه با آلرژی های فصلی می شود بنابراین ممکن است کودک که به علت تب و آبریزش بینی و سرفه در حال مصرف دارو و آنتی بیوتیک است، دچار بثورات پوستی نیز در سطح بدنش شود، تا جایی که پزشک را در مورد ویروسی بودن ضایعات یا آلرژی به مصرف دارویی که خورده است، به شک بیندازد که وجود سابقه آلرژی قبلی به داروی مورد نظر یا دیگر داروها و علائم همراه در کودک در تشخیص کمک کننده است.

علل بیماری عفونی کودک

علل بیماری عفونی کودک

بیماری عفونی دیگری که در فصل بهار باعث تب و ضایعات جلدی تاولی می شود، آبله مرغان است که معمولا در کودکان، بیماری خفیفی است، ولی اگر بزرگ ترها به آن مبتلا شوند، ممکن است خطرناک و شدید شود.

مادران باید توجه کنند در صورتی که کودکشان را به مناطق پر درخت می برند و سابقه آلرژی نیز دارد، از ماسک استفاده کنند و مراقب آنها باشند و در فرصت های مناسب دست و رویش را بشویند و اجازه ندهند کودکان بیمار را ببوسند یا آنها را بغل کنند یا در یک ظرف با هم غذا بخورند.

از بیماری های دیگر شایع در این فصل، تب و استفراغ و اسهال است که بخصوص در کودکان کوچک تر به دلیل شدیدتر بودن علائم باعث نگرانی والدین می شود.

علل بیماری عفونی کودک

علل بیماری عفونی کودک

بیماری های عفونی یکی از شایع ترین مشکلات در کودکان به شمار می روند. بر اساس مطالعات اخیر، مصرف دوغ، از کودکان در برابر عفونت ها محافظت می‌کند.

محققان دریافتند کودکانی که به طور منظم و روزانه دوغ می نوشند، با احتمال ۲۰ درصد کمتر به عفونت‌های مختلف مانند عفونت‌های گوش و سینوس مبتلا می‌شوند.

تحقیقات پژوهشگران در آمریکا نشان می‌دهند نوشیدنی‌های پروبیوتیک، خطر ابتلا به برخی بیماری‌های عفونی مانند آنفولانزا و اسهال را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهند. بیماری های عفونی یکی از شایع ترین مشکلات در کودکان به شمار می روند.

برای انجام این مطالعه، محققان به ۶۰۰ کودک بین ۳ تا ۶ سال دوغ یا یک نوشیدنی بی‌تاثیر دادند. نتایج نشان داد کودکانی که دوغ مصرف می‌کنند کمتر به بیماری‌های عفونی دچار می‌شوند. علاوه بر این مصرف این نوشیدنی سالم و مفید به تحکیم بافت استخوان و افزایش استحکام دندان‌ها نیز کمک می کند.

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید