تغذیه و تقویت حافظه کودک

تغذیه و تقویت حافظه کودک

غذاهایی که برای تغذیه کودک انتخاب می‌کنید بر نحوه عملکرد تحصیلی او تاثیر مستقیم دارد. اگر خواهان تقویت حافظه کودک خود هستید و می‌خواهید ذهن وی از رشد و عملکرد مناسبی برخوردار باشد از دادن غذاهای فرآوری شده، نوشابه‌های گازدار و دیگر غذاهای ناسالم به کودک خودداری کنید چرا که این نوع غذاها حاوی مقادیر فراوانی قند و سدیم هستند که باعث کند و ضعیف شدن فعالیت‌های مغزی وی می‌شوند.

تقویت حافظه کودک با تغذیه و به چالش انداخت مغز کودک ممکن می شود. منظور از چالش مغز همان استفاده از بازی های فکری و … است و در صدر خوراکی ها و غذاهای مفید برای تقویت هوش و حافظه عسل معرفی شده است.

تقویت حافظه کودک

تقویت حافظه کودک

یک متخصص تغذیه با اشاره به اینکه افرادی که از ابتدای دوره جوانی مصرف عسل را در وعده غذایی خود جای داده اند کمتر دچار پیری زودرس می شوند و عمر طولانی تر دارند گفت: عسل برای جلوگیری از فشار خون بالا، ورم مفاصل، بی خوابی و افزایش مقاومت بدن بسیار مفید است.

 به گفته عضو انجمن علمی تغذیه ایران والدینی که مایل اند کودکانشان حافظه و رشد و نمو بهتری داشته باشند می توانندعسل  طبیعی را بعد از یک سالگی در وعده غذایی کودکان خود قرار دهند.
با توجه به افزایش میزان تقاضا برای مصرف عسل برخی شکر را به جای شهد گل در دسترس زنبور قرار می دهند که در نهایتعسل  تولید شده خاصیت درمانی خود را از دست می دهد.
تقویت حافظه کودک

تقویت حافظه کودک

 وی در پاسخ به اینکه چگونه می توان عسل مرغوب را از نوع تقلبی تشخیص داد گفت: معمولا بهترین نوع عسل سرخ رنگ، شفاف، خوشبو و غلیظ است و بستگی با نوع آن نباید گلو را بسوزاند و هنگامی که عسل  را از ظرف واژگون می کنیم باید کش بیاید و شکرک هم نزند.
افرادی که دردهای معده و یا یبوست دارند می توانند با خوردن یک تا دو قاشق عسل در طی روز مشکل خود را برطرف کنند مضاف بر اینکه قند موجود در عسل  از نوع گلوکز و فروکتوز است که به سرعت جذب می شود و در بدن باقی نمی ماند.


پاسخ دهید