بدترین مواد غذایی برای کودکان

بدترین مواد غذایی برای کودکان

آیا شما هم در زمان انتخاب بهترین و بدترین مواد غذایی برای نوزادتان گیج می شوید؟ متخصصان یک لیست آماده کرده اند که والدین باید نوزادشان را از مصرف این مواد غذایی دور کنند.

کودکی که با شیر مادر تغذیه نمی‌شود به ۲ دلیل با افزایش خطر بیماری روبه‌رو است: اول اینکه تغذیه جایگزین ممکن است با میکروب‌های بیماری‌زا آلوده شده باشد که موجب بیماری می‌شود و دوم اینکه کودک از ایمنی اکتسابی تغذیه با شیر مادر محروم است.

بدترین مواد غذایی برای کودکان

بدترین مواد غذایی

همه کودکان پس از ۶ ماهگی نیازمند تغذیه تکمیلی هستند. تهیه و خوراندن غذاهای کمکی به شیرخوار به‌خصوص غذاهایی که سالم تهیه شده‌اند برای حفظ سلامت او ضروری است.

وقتی شیر گاو به کودک می دهید مراقب باشید. تحقیقات نشان دادند که نوزاد خیلی سخت می تواند شیر گاو را هضم کند، و به همین دلیل است که باید تا زمانی که یک ساله می شود، شیر مادر یا شیر خشک بخورد.

در فروشگاه ها انواع آب نبات های رنگی و شیرین با طعم میوه ای وجود دارند که ممکن است نوزادتان را وسوسه کرده و شما را وادار به خرید آنها کند، اما متخصصان می گویند این آب نبات ها برای نوزاد خیلی مضر هستند، چون حاوی مقدار خیلی زیادی شکر و کالری های خالی بوده، و همچنین آنها به دهان نوزاد چسبیده و جویدنشان را سخت تر می کند.

بدترین مواد غذایی برای کودکان

بدترین مواد غذایی

نوشابه ها هم مقدار زیادی شکر و کالری های خالی دارند و تحقیقات نیز می گویند این نوشیدنی ها برای سلامتی کودکان مضرهستند، چون در آینده باعث اضافه وزن در آنها می شوند.

مواد غذایی دیگری مثل سس کچاپ و خیارشور حاوی رنگ مصنوعی بوده و مقدار زیادی سدیم و مواد نگهدارنده دارند که برای نوزاد خیلی مضر هستند.

پنیر هم کالری زیادی دارد و هضم آن برای نوزاد راحت نیست و می تواند به سوءهاضمه و معده درد منجر شود. سیریال های شیرین مخصوص صبحانه شاید گزینه سالمی به نظر برسند، اما این مواد نیز حاوی مقدار خیلی زیادی شکر هستند که برای نوزاد اصلا مناسب نیست.


پاسخ دهید