فست فود ؛ خطرناک برای آسم کودکان

فست فود ؛ خطرناک برای آسم کودکان

آسم یک بیماری مزمن التهابی ریه‌ها و مجاری تنفسی است. اگر کودک شما آسم داشته باشد، این مجاری تنفسی تحریک شده و ورم می‌کنند و این مسأله می‌تواند بر توانایی تنفس کودکتان تأثیر بگذارد.

ضروری است که شما با همکاری متخصص، جهت پیشگیری و درمان حملات آسمی تلاش کنید. با داروهای مناسب، آموزش مناسب، و برنامه مناسب برای اقدام در زمان حملات آسمی و با پیگیری‌ها و آزمایش‌های مداوم پزشکی، اکثرِ کودکان مبتلا به آسم می‌توانند زندگی طبیعی داشته باشند. شواهد و مطالعات جدید نشان می دهند که رژیم غذایی غنی از میوه ها، سبزیجات، پروبیوتیک ها و روغن ماهی می تواند آسمکودک را درمان کند.
مضرات فست فود برای آسم کودکان

مضرات فست فود برای آسم کودکان

 

چکیده ای از تحقیقی که توسط گروه علوم و فناوری بیوشیمیایی دانشگاه ملی تایوان در تایپه انجام شد، نشان می دهد: «آزمایش تصادفی انجام شده بر روی ۱۹۲ کودک مبتلا به آسم ۱۰ تا ۱۲ ساله نشان داد که میوه، سبزی، روغن ماهی و پروبیوتیک ها استفاده از داروهای آسم را کاهش داده و کارکرد تنفسی را بهتر می کنند.»
به گفته پژوهشگران، این گروه درمانی عصاره های میوه و سبزی، روغن ماهی و پروبیوتیک (مکمل FVFP) دریافت کردند که نوعی باکتری است که به حفظ تعادل طبیعی ریزگیاهان در روده ها کمک می کند.
شرکت کنندگان در شروع آزمایش و در هفته هشتم و شانزدهم ارزیابی شدند.
مشخص شد که فست فود پشت قضیه آسم در کودکان است.
«نتایج نشان دادند که گروه درمانی از لحاظ پارامترهای کارکرد تنفسی بهبود یافته و میزان استفاده از اسپری آسم و داروهای استنشاقی در آنها کاهش یافت. نتایج نشان دادند که مکمل های FVFP استفاده از دارو را کاهش می دهند و کارکرد تنفسی درکودکان مبتلا به آسم را کاهش می دهند.»
نتایج این تحقیق که عنوان آن “کاربرد کمتر دارو و بهبود کارکرد تنفسی با مکمل های حاوی سبزیجات و عصاره میوه ها، روغنماهی و پروبیوتیک ها در دانش آموزان مبتلا به آسم: آزمایش کنترل شده تصادفی” است، توسط کارشناسان و پزشکان نیز تأیید شد.

مضرات فست فود برای آسم کودکان

مضرات فست فود برای آسم کودکان

دانشمندانی از کشورهای نیوزیلند، اسپانیا، استرالیا، آلمان و بریتانیا کشف کردند که فست فود و غذاهایی با ارزش غذایی پایین ممکن است پشت قضیه ابتلا به آسم باشند.
تحقیقی نشان داده است که نوجوانان و کودکانی که بیش از سه بار در هفته همبرگر، سیب زمینی سرخ کرده و فست فودهای دیگر می خورند، ۴۰ درصد بیشتر از دیگران احتمال ابتلا به آسم دارند.
فست فود تنها نوعی از غذا است که به ابتلا به آسم و آلرژی ها ارتباط دارد
همانطور که در مطالعه دانشگاه تایوان ثابت شده است، خوردن میوه به محافظت از کودکان و نوجوانان در برابر آسم و آلرژیکمک می کند. خوردن سه یا چند وعده میوه در هفته علائم شدید آسم را ۱۱ در نوجوانان و ۱۴ درصد در کودکان کاهش می دهد.

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید