طرز تهیه دسر خوشمزه برای کودک

طرز تهیه دسر خوشمزه برای کودک

برائ آن کە کودک در ساعات نزدیک شدن بە وعده های غذایی احساس گرسنگی و از سوء تغذیه او جلوگیری کرد والدین باید تلاش بسیاری از همان ابتدایی ترین روز های تولد کودک انجام دهند.

بررسی ها نشان می دهد هرگز نباید قبل از وعده های غذایی اصلی بە کودکان شیرینی و شکلات و تنقلات پرکالری داد. در شرایطی کە کودک خواب آلود است نباید او را برائ خوردن از خواب بیدار و آماده کرد همیشه زمان بندی غذایی باید بە گونه ای باشد کە کودک قبل از خواب غذایش را خورده باشد.

طرز تهیه دسر خوشمزه برای کودک

طرز تهیه دسر خوشمزه برای کودک

گفتنی است؛والدین زمانی کە بە کودکشان غذا میدهند باید با او صحبت کنند و او را سرگرم کنند تا از غذا خوردن دست نکشد و نباید در میان غذا خوردن کودک بە او وعده ها و قول جایزه های عجیب غریب را داد.

امروز برای شما عزیزان طرز تهیه دسری خوشمزه آماده کرده‌ایم که مواد اصلی آن پنیر است که برای کودکان بسیار خوشایند خواهد بود و بسیار از این دسر لذت خواهند برد.

طرز تهیه دسر خوشمزه برای کودک

طرز تهیه دسر خوشمزه برای کودک

مواد لازم برای پنکیک پنیری

 پنیر خامه‌ای  ۲۵۰ گرم
 شکر  نصف فنجان
 آب لیمو نصف قاشق چایخوری
 وانیل  نصف قاشق چایخوری
خمیر رول شده ۴۵۰ گرم
کره ذوب شده یک چهارم فنجان
دارچین نصف قاشق چایخوری

طرز تهیه پنکیک پنیری
ابتدا فر را روشن می‌کنیم و درجه حرارتش را روی دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت ( ۱۷۵ درجه سانتی گراد ) و ظرف مناسبی انتخاب کرده و چربش می‌کنیم.

سپس پنیر خامه‌ای ، شکر ، آب لیمو و وانیل را در یک کاسه مخلوط می‌کنیم تا کاملا یک دست شود.

مخلوط پنیر خامه‌ای را با خمیر مخلوط کرده و چند دقیقه ورز می‌دهیم پس از آن کره را ذوب کرده و بر روی خمیر می‌پاشیم و دوباره ورز می‌دهیم سپس خمیر را درون ظرف مخصوص گذاشته و به فر انتقال می‌دهیم و به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه اجازه می‌دهیم تا رنگش به قهوه‌ای روشن تبدیل شود سپس از فر خارج کرده و پس از سرد شدن مصرف می‌کنیم.

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید