طرز تهیه سوپ مرغ برای کودکتان

طرز تهیه سوپ مرغ برای کودکتان

فرزندان عادات غذایی و ورزش کردن را از والدین می‌آموزند. تحقیقی در آمریکا نشان داد والدینی که بر برنامه غذایی فرزندانشان نظارت ندارند، اغلب فر******** چاق و یا با اضافه وزن دارند. وزیر بهداشت انگلیس در گزارش سالانه خود در سال ۲۰۰۲ اعلام کرد که چاقی بچه‌ها بزرگ‌ترین معضل جامعه امروز است. بچه‌ها دوست دارند هر کاری شما می‌کنید انجام دهند.

سوپ مرغ برای کودک

سوپ مرغ برای کودک

پس اگر شما الگوی خوبی برای آن‌ها باشید آن‌ها تشویق به انجام کارها و عادات خوب می‌شوند. نتایج تحقیقی که در سال ۲۰۰۴ در دانشگاه لندن انجام شد نشان داد هر چه والدین تغذیه بهتری داشته باشند و از میوه‌ها و سبزیجات بیشتری استفاده کنند، بچه‌ها نیز سالم‌تر و ب********‌تر خواهند بود، ولی اگر بچه‌ها بیشتر غذاهای پرچرب، شور و شیرینی‌جات مصرف کنند، در آینده نیز ذائقه‌شان گرایش بیشتری به مصرف آن‌ها خواهد داشت و حتی اگر غذاهای تازه‌تر، میوه‌ها و سبزیجات خوش عطر و طعم هم به آن‌ها بدهید، باز تمایل به سمت همان غذاهای عادت کرده دارند و دیگر شما نمی‌توانید آنان را برای این انتخابشان سرزنش کنید.

البته گفتنی است که متقاعد کردن بچه‌ها برای اجتناب از خوردن این چیزها اصلاً کار راحتی نیست، ولی شما باید تمام سعی خود را در این باره انجام دهید. یعنی تلاش کنید تا ۸۰ درصد از برنامه غذایی کودکتان را کنترل کرده و تا ۲۰ درصد آن‌ها را در خوردن چیزهای مورد علاقه‌شان آزاد بگذارید.

در این پست برای شما عزیزان طرز تهیه سوپ مرغ رو آماده کرده ایم… با ما همراه باشید

سوپ مرغ برای کودک

سوپ مرغ برای کودک

مواد لازم

سینه مرغ تمیز و پاک شده= به اندازه ۲ گردو کوچک

هویج= ۱ عدد متوسط

سیب زمینی= ۱ عدد متوسط

کره پاستوریزه یا روغن کلزا= نصف قاشق چایخوری

برنج= ۱ قاشق چایخوری

پیاز= نصف یک پیاز کوچک

طرز تهیه

سینه مرغ را کاملا شسته و سیب زمینی و هویج را پوست گرفته و متوسط خردشان کنید و به همراه برنج و پیاز مقداری آب بگذارید تا خوب بپزد(مدت پختش بستگی به اجاقتان دارد).

 بعد از پخته شدن تقریبا ۱۰۰ تا ۱۳۰ سی سی آب داشته باشه و آب سوپ را جدا کنید و با گوشت کوب برقی کاملا بقیه مواد را له کنید تا کاملا پوره شود و بعد هم آب را اضافه کنید و دوباره با گوشت کوب برقی بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند یا اینکه میتوانید همگی مواد را یکباره با هم با گوشت کوب برقی له کنید.

مقداری که به کودک دلبندتان میدهید،بستگی به خودتان دارد و به  مقداری که کودک شما نوش جونش میکند.

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید