کاردستی با پوست پسته

تزیین پسته این گل های تزیینی زیبا با پوسته های دورریختنی پسته ساخته شده اند . در ادامه روش ساخت این گلها را دنبال کنید .

بعد از مهمانی های خانوادگی درظرف پوسته های آجیل با مقداری پوست پسته روبرو می شوید که اگر ایده ی خاصی در ذهن نداشته باشید همه ی آن ها را به سطل زباله می ریزید . در این پست قصد داریم روش ساخت یک گل زیبا با استفاده از همین پوست دورریختنی پسته به شما آموزش دهیم .

ابتدا پوست پسته ها را شستشو دهید تا از هر نوع آلودگی احتمالی دور شود . پوست ها را برای لحظاتی در فضای آزاد بگذارید تا خشک شود .

تزیین پسته (1)

زمینه ی کاردستی می تواند یک تکه کارتن یا مقوای ضخیم برش خورده به شکل دایره باشد . برای این که به کارتان سرعت ببخشید می توانید از یک سی دی خراب و خش دار هم استفاده کنید ولی قبل از کار باید دایره ی وسط را بپوشانید .

حالا کار چسباندن پوسته ها را آغاز کنید . بهتر است از چسب های حرارتی برای تسریع کار استفاده کنید . پوسته های کوچکتر را در مرکز و به همین ترتیب پوسته های درشت تر را در اطراف بچسبانید .

تزیین پسته (3)

شیوه ی چسباندن پوسته ها به این طریق است که برای مرکز گل ، پوست پسته ها را به صورت ایستاده در کنار هم و به صورت بسته شده بچسبانید . به همین ترتیب با باز شدن گل ، پوست های پسته را کم کم بازتر در کنار هم چسب بزنید . برای این که گل هنگام چسب زدن تا خشک شدن به صورت ایستاده باقی بماند میتوانید از خلال دندان ،گوش پاکن یا چوب کبریت هم استفاده کنید .

تزیین پسته (2)

گل های شما به این حالت در خواهد آمد .

تزیین پسته

در پایان گل ها را رنگ آمیزی کنید و برای تزیینات مورد نظرتان استفاده کنید .


25 پاسخ به “کاردستی با پوست پسته”

 1. اكرم می‌گه:

  سلاممممممممممممممممممممم
  خسته نباشید
  واقعا” سایتتون عالیه دستتون درد نکنه
  انشااله خدا بهتون نیرو بده

 2. هستی می‌گه:

  واقعا سایت باحالی دارین ازطرح هاتون خیییییییییییییلی ممنونم

 3. هیفا می‌گه:

  واقعا عالی بود bravo

 4. mojgan می‌گه:

  ممنون.اگه ممکنه راجع به تزیینات با چوب و پوست درخت و … هم مطلب بزارید.

 5. mojgan می‌گه:

  واقعا زیباست مررررررسی

پاسخ دهید