خرید کفش برای کودکان نوپا

خرید کفش برای کودکان نوپا

خ******** کفش برای بسیاری از افراد کاری بسیار لذتبخش به شمار می‌رود، تماشای مغازه‌ها، پوشیدن کفش‌های مطابق مدروز و بالاخره خرید کفش مورد علاقه در واقع نوعی تفریح است. اما خرید کفش برای کودکان نوپا چطور؟

اغلب والدین دوست دارند برای تزیین هم که شده، برای نوزاد خود کفش بخرند و به محض این‌که کودک شروع به چهار دست و پا رفتن یا خزیدن کرد، ده‌ها مدل کفش برای او می‌خرند. در این مواقع بهتر است کفش‌های نرم را انتخاب کنید تا نوزاد فقط پا‌های خود را حس و احساس تعادل کند. وقتی کودک شروع به راه رفتن کرد از کفش‌های محکم‌تر که نقش محافظتی دارند استفاده کنید، مانند کفش‌های کتانی مخصوص کودکان.

خرید کفش

خرید کفش

پای نوزادان تا شش ماهگی استخوان های سفت و محکمی ندارد و از غضروفی قابل انعطاف تشکیل شده است. اما از ۶ تا ۹ ماهگی، ۲۵ استخوان کودک شروع به سفت شدن می کنند. پوشیدن کفش مناسب می تواند به شکل گیری درست پا کمک کند تا به درستی و بدون چین و چروک و خمیدگی و حالات غیر طبیعی باشد.

شاید والدین برای فرزندان خود مبالغ بسیار زیادی را هزینه می کنند، اما با خرید یک کفش مناسب، جدا از هدیه دادن حس تفکر به مغز فرزندشان، مرحله اول مراقبت از او را با هزینه ای کم انجام دهند. مارک های مختلفی برای خرید کفش برای فرزندتان وجود دارد که استانداردهای لازم را نیز بهمراه دارند، اما باید برای انتخاب کفشی که مناسب کودک باشد خیلی دقت کرد.

 تعیین اندازه

مغازه های فروش کفش بچگانه، دستگاه های برنناک دارند که اندازه پای کودکان را به درستی تشخیص می دهد. همچنین به سادگی می توان از پاشنه تا نوک انگشتان کودک را حساب کرده تا اندازه پای آنها را برای انتخاب کفش پیدا کرد.

خرید کفش

خرید کفش

از تناسب آن مطمئن شوید

وقتی برای کودک کفش مناسب پیدا شد، باید به مقدار یک انگشت بر روی پا جا داشته باشد، پس والدین می توانند با گذاشتن یکی از انگشتانشان بین پای کودکشان و کفش، تناسب آن را بسنجند. همچنین کفش باید به مقداری آزاد باشد که وقتی پای کودکان درون آن قرار دارد، بدون آنکه پای کودکان را بکشد، از پاشنه بتواند براحتی بالا و پایین شود و حرکت کند.

راه آخر تشخیص تناسب کفش می تواند فاصل پشت پا با کفش باشد، فاصله ای که باید به اندازه نصف انگشت فاصله داشته باشد.

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید