طرز تهیه بستنی توت فرنگی و هلو

طرز تهیه بستنی توت فرنگی و هلو

ترکیب یک بستنی سالم عبارت است از شیر، خامه، چربی‌های گیاهی، شکر، یخ، مواد طعم‌دار و رنگ‌های مجاز خوراکی… اگر بستنی در شرایط مناسب و بهداشتی تهیه شود، حاوی ویتامین‌های شیر و مواد معدنی از جمله سدیم، کلسیم، پتاسیم، گوگرد و فسفر است.

طرز تهیه بستنی توت فرنگی و هلو

طرز تهیه بستنی توت فرنگی و هلو

بستنی خنک است و یکی از مزایای مصرف آن کاهش دمای بدن در روزهای گرم تابستان و در نتیجه کاهش تعریق بدن است. جدا از اینکه همه بستنی‌ها دارای مواد افزودنی، اسانس‌‌ها، رنگ‌های خوراکی و نیز شکر هستند، بستنی‌ها را می‌توان به دو نوع عمده تقسیم‌ کرد؛ بستنی‌های شیری و بستنی‌های یخی.
همچنین براساس شیوه تولید بستنی‌های شیری می‌توان آنها را به دو گروه بستنی‌های کارخانه‌ای و بستنی‌های سنتی تقسیم کرد.

در این پست برای شما عزیزان طرز تهیه بستنی توت فرنگی و هلو رو آماده کرده ایم…

با ما همراه باشید

طرز تهیه بستنی توت فرنگی و هلو

طرز تهیه بستنی توت فرنگی و هلو

مواد لازم بستنی توت فرنگی و هلو برای لایه توت فرنگی

۲پیمانه توت فرنگی رسیده کاملا له شده – ۲قاشق غذاخوری شکر – ۱ قاشق چایخوری آب لیموترش – یک چهارم پیمانه آب .

مواد لازم بستنی چوبی توت فرنگی و هلو برای لایه هلو

۲ پیمانه ورقه های نازک برش داده هلو – ۲ قاشق غذاخوری شکر – یک دوم پیمانه خامه کم چرب.

طرز تهیه بستنی توت فرنگی و هلو

  • در غذاساز یا مخلوط کن به صورت جداگانه تمام مواد لازم لایه توت فرنگی و هلو را با هم مخلوط می کنیم .
  • در این مرحله باز هم به صورت جداگانه لایه توت فرنگی و هلو را با آبکش یا توری بسیار ریز از الک رد می کنیم و با قاشق کاملا آن را فشار می دهیم تا کاملا یک سس تقریبا غلیظ به دست آید .
  • سس هلو را درون یخچال می گذاریم .
  • سس توت فرنگی را به مقدار مساوی درون ظرف های بستنی یا ظرف های پلاستیکی ماست می ریزیم و آن را درون فریزر به مدت یک ساعت قرار می دهیم .
  • بعد از یک ساعت ظرف های بستنی که مایع توت فرنگی را درونش ریخته بودیم از فریزر خارج کرده و درون آن یک چوب بستنی می گذاریم . در این جا بستنی توت فرنگی نیمه جامد است بعد با احتیاط و آرام مایع بستنی هلو را درون ظرف بستنی ها می ریزیم (البته ظرف بستنی ها حدوداً ۴ عدد است) بعد ظرف ها را درون فریزر برمی گردانیم و می گذاریم تا اینکه بستنی ها یخ بزنند و تبدیل به جامد شود .
  • برای درآوردن بستنی چوبی ها از درون ظرف شان آنهارا در حدود ۳۰ ثانیه زیر آب نگاه می داریم تا اینکه بستنی ما از ظرف جدا شوند .

تهیه این بستنی های چوبی راه بسیار خوبی است برای استفاده از باقیمانده میوه های رسیده که دیگر نمی شود با آنها کاری کرد و طعم این بستنی بسیار خوب و حس تازگی را به ارمغان می آورد . توت فرنگی میوه ای است سرشار از فولیک اسید و ویتامین B که در مورد بیماری ها از مابه طریق طبیعی محافظت می کند . در عین حال هلو نیز منبع بسیار غنی از ویتامین A  است که با عفونت ها مقابله می کند .

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


پاسخ دهید