آیا گیاه درمانی روی درمان لکنت موثر هست؟

آیا گیاه درمانی روی درمان لکنت موثر هست؟

گیاه درمانی و لکنت

گیاه درمانی و لکنت

از دیر باز انسان برای درمان بسیاری از بیماری ها به سراغ مواد غذایی و گیاهان مختلف رفته و سعی می کرده تاثیر شفا بخشی آنها را بر روی بدن بررسی نماید. به گونه ای که در حال حاضر، گیاه درمانی به صورت علم  ی درامده و در بسیاری از زمینه ها توانسته درمان های موثری را ارائه دهد.

بخشی از اختلالاتی که متخصصین گیاه درمانی روی آن کار کرده اند، اختلالات گفتاری و از جمله لکنت بوده است. که در این زمینه نیز برخی از گیاهان و مواد متشکله از انها را نیز معرفی نموده است، که استفاده صحیح و علمی از انها می تواند به کودکان مبتلا به تاخیر  در رشد گفتار و زبان،اختلال در روانی گفتار،اختلالات صوت و… کمک کرده و در کنار روشهای درمانی اصلی باعث افزایش سرعت بهبودی شوند.

در رابطه با لکنت اغلب به مصرف گیاهانی اشاره شده که  با تاثیر بر عوامل وابسته مثل اضطراب،تنش،هیجان و … باعث ایجاد آرامش نسبی می شود. بعضی از این گیاهان عبارتند از:

– برای کاهش اضطراب، انواع تسکین دهنده های هیجان و تشنج و آرام کننده ها توصیه می شود که برخی از این گیاهان شامل: سیر، زالزالک،شقایق، اسطوقدوس، بادرنجبویه، پیاز، اجزای درخت نارنج، خربزه،آویشن شیرازی، زیرفون، مریمی،شاه پسند و بنفشه می باشند. هر کدام از این گیاهان باید به میزان معینی دم کرده و مصرف شوند. طرز استفاده از آنها در کتب مختلف گیاه درمانی آورده شده است.

– برای آرامش اعصاب مصرف دم کرده این گیاهان با دستور خاص توصیه می شود: پامچال،رازیانه،بابونه،اسطوقدوس،برگ نعناع، سنبل الطیب،گیاه ریحان،پودر نخود و…

علاوه بر گیاهان بعضی از میوه ها نیز می توانند ناراحتی های عصبی-هیجانی و اضطراب را تسکین دهندو اعصاب را تقویت کرده و ترس و دلهره بیماران را از بین ببرند. از جمله این میوه ها شیره بادام،مغز گردو،خرما، کاهو و هویج می باشد.

مواد معدنی نیز در حفظ مراحل مختلف فعالیت های مغز ، تقویت استخوان و تمام عضلات و سلسله اعصاب مفید به حساب می آیند. تمام مواد معدنی تاکنون لزوم انها برای بدن لازم تشخیص داده شده باید در غذاها وجود داشته باشد و هیچ اندازه ای برای مواد معدنی به جز، کلسیم، فسفر،ید و اهن تعیین نشده است. هیچ ماده ی معدنی نمی تواند بدون تاثیر مواد معدنی دیگر عمل کند. فشارهای فیزیکی و روانی موجب نارسایی مواد معدنی در بدن می شود و کمبود یک ماده ی معدنی اغلب موجب بیماری می گردد.

گیاه درمانی و لکنت

گیاه درمانی و لکنت

 

نشریه اینترنتی زندگی کودکان


یک پاسخ به “آیا گیاه درمانی روی درمان لکنت موثر هست؟”

  1. آرزو می‌گه:

    مطلب خوبی بود

    مرسی

پاسخ دهید